ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 02 «КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО»
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 029 «ІНФОРМАЦІЙНА, БІБЛІОТЕЧНА ТА АРХІВНА СПРАВА»

Кваліфікація - Фахівець з інформаційної, бібліотечної та архівної справи

Термін навчання
(денна форма
: 2 роки 10 місяців (на основі базової середньої освіти (9 кл.);

1 рік 10 місяців (на основі повної середньої освіти (11 кл.);

заочна форма - 1 рік 10 місяців (на основі повної середньої освіти (11 кл.).

Важливими осередками української культури, духовності народу є бібліотеки. Цінність їх полягає в тому, що вони зберігають наукові знання, сприяють інтелектуальному, духовному, політичному, соціальному розвитку нашого суспільства.

У наш час практично неможливо знайти сферу людської діяльності, яка б не потребувала інформаційно-бібліотечного забезпечення, чи використання нових інформаційних технологій.

Історія спеціальності бере початок з дня заснування коледжу – з 1931 року. Коледж декілька разів змінював свою назву, але незмінною залишилась підготовка бібліотечних працівників.

За десять довоєнних років кваліфікацію «завідателя бібліотеки» (бібліотекаря) отримало біля трьохсот випускників. Архіви за 30-40-ві роки не збереглися, але з повоєнних книг наказів дізнаємося про класних керівників бібліотечних груп – Кучеренка І.М., Петренка М.Є., Козлова В.Т. Вони ж були і викладачами бібліотечних дисциплін.

У післявоєнні 40-і роки бібліотечний відділ готував працівників низової масової бібліотечної мережі. У 1946 році випускникам видавались атестати, в яких зазначалась спеціальність «Бібліотекар». Скупі, але красномовні факти свідчать про ґрунтовні знання, які одержували студенти спеціальності. За це вони нагороджувались грамотами, пам’ятними подарунками та отримували направлення на навчання в Харківський бібліотечний інститут.

На початку 50-х років абітурієнти зараховувались до технікуму без вступних іспитів, після закінчення одержували кваліфікацію «бібліотекар ІІІ розряду». Цей період у діяльності закладу пам’ятний приходом молодого викладача, випускника Харківського бібліотечного інституту, ветерана Великої Вітчизняної війни Нікітенко Г.Ф. Випускники цих років з теплотою і вдячністю згадують своїх наставників, викладачів Ревуненкову В.С., Колесникову В.Й., Бордюг А.Ф., Лопатюка В.С. У 50-60-х роках закінчили технікум багато талановитих, ініціативних випускниць. Серед них Малюта (Люсточкіна) К.Г., яка після закінчення Харківського бібліотечного інституту повернулась у 1960 році до рідного закладу викладачем бібліотечних дисциплін.

У 60-70-х роках ХХ століття в педагогічний колектив прийшла працювати Лабун Р.І., Капелюхіна В.Т. - випускниці Харківського інституту культури. Вони вписали яскраву сторінку в історію спеціальності училища.

У 80-х роках їх цінний досвід і надбання з успіхом перейняли молоді викладачі – Піскун Н.О., Левчук В.М. Задесенець Г.П., Громадська А.І.

Початок ХХІ століття для викладачів спеціальності «Бібліотечна справа» став початком пошуку шляхів оптимізації підготовки фахівців. Більшість подій, які відбувались, пов’язані з впровадженням комп’ютерних та інтернет-технологій. З 2001 року в навчальний процес запроваджено вивчення професійної інтегрованої бібліотечно-інформаційної програми (IРБІС).

Епоха інформатизації суспільства суттєво змінила зміст і функції професії бібліотекаря. Застосовувати здобуті знання в практичній діяльності, знаходити вірні рішення в різноманітних професійних та життєвих ситуаціях – такі напрямки організації навчання переважають в роботі циклової комісії. Майбутні бібліотекарі готують та проводять інноваційні заходи в училищі, бібліотеках, навчальних закладах міста та області.

На спеціальності працюють професійно-орієнтовані клуби «Час і я», «Аріадна», мета яких утверджувати принципи загальнолюдської моралі, формувати духовні цінності, розвивати організаторські здібності студентів. Цьому сприяє і авторська телевізійна програма викладача комісії Левчук В.М. «І музики зачарування», яка популяризує традиції училища та розповідає про його талановиту молодь.

Викладачі та студенти спеціальності є активними учасниками семінарів та науково-практичних конференцій бібліотечних працівників – міських, обласних, міжнародних («Консолідація. Ініціатива. Творчість.»; «Електронні ресурси бібліотек», «Бібліотечна освіта Німеччини»; «Бібліотека і молодь: нові часи, нові вимоги»). Зокрема Громадська А.І. брала участь у семінарі-нараді заступників директорів з виховної робот ВНЗ І-П рівнів акредитації.

Піскун Н.О. виступала з доповідями «Впровадження комп’ютерної бібліотечної системи ІРБІС в навчально-виховний процес спеціальності «Бібліотечна справа» та роботу бібліотеки училища» (V Міжнародна конференція «Сучасні педагогічні технології і освітні системи ХХІ століття, м. Кіровоград»), «Підготовка бібліотекарів-бібліографів: традиційні та інноваційні аспекти» (Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотека ХХІ століття: історія, трансформація, подолання стереотипів», м.Кіровоград). Левчук В.М є переможцем щорічного міського конкурсу «Олександрієць року» у номінації «Талант року у сфері культури». На Міжнародній науково-практичній конференції «Міжнародне значення бібліотеки у формуванні толерантності і духовності суспільства» (м.Кіровоград) виступили Левчук В.М. з доповіддю «Формування толерантності у студентському середовищі».

На сьогоднішній день колектив викладачів-однодумців добре розуміє виклики нового часу, тому намагається готувати фахівців відповідного рівня.

За понад 85 років працею кількох поколінь викладачів за покликанням - підготовлено понад 3 тисячі спеціалістів, які працюють у бібліотеках Кіровоградщини та інших регіонів України.

Ми пишаємося нашими випускниками, які присвятили своє життя бібліотечній роботі і заслужили авторитет та визнання від людей і держави. Серед них віддані бібліотечній справі Заслужені працівники культури Манжула Т.С., Сокуренко К.П. Державними відзнаками нагороджені Могильна Н.Ф. – (Орден Трудового Червоного Прапора), Полоз Н.М. – (Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня), Держакова Г.І. – (нагрудний Знак за заслуги перед Олександрією, Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня), Городецька Ж.Ф. – (орден «Знак Пошани», нагрудний знак «За відмінну роботу», Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреат обласної премії в галузі культури «Духовний скарб Кіровоградщини»). Випускниця училища Савенко Л.М. очолює обласну бібліотеку для юнацтва, Коршунова (Кулик) Є.А. працює завідуючою відділом по роботі з електронними ресурсами в Державній бібліотеці України для юнацтва, Поліщук Л.О., кандидат культурології, викладач КНУКіМ, Корінь Т.В. – заступник редактора газети «Кіровоградська правда» та редактор газети «Освітянське слово».

Багато талановитих випускників отримані знання та вміння реалізують у районних і сільських бібліотеках, редакціях газет, архівах, музеях.

Новини


Бібліотека училища вітає своїх читачів з Всеукраїнським днем бібліотек, бажає їм Віри, Надії, Любові і Мудрості та дарує цю хвилинку позитиву.Oголошення


Презентація навчального посібника «Початкова школа гри на тромбоні»


Copyright © 2009-2018 Олександрійське училище культури