ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Навчальний заклад створено у 1931 році на виконання Постанови Раднаркому УСРР № 633 від 11.08.1930 року як Криворізький технікум комуністичної освіти в селищі Гданцівка. В 1932 році цей заклад було переведено до міста Олександрія. Технікум мав два відділи: організаційно-масовий і бібліотечний. Організаційно-масовий відділ готував працівників культурно-політичної роботи на виробництві, а саме: “завідателів клубів, червоних кутків, організаторів культполітроботи на великих підприємствах, працівників масової роботи в сільському господарстві”. Бібліотечний – “бібліотечних робітників низової масової бібліотечної мережі” (з Устава про технікуми комуністичної освіти від 27.06.1937 р.).

В роки фашистської окупації міста технікум не працював. Відновив свою діяльність 1 червня 1944 року.
У 1946 році навчальний заклад одержав назву “Технікум культурно-освітньої роботи”. В 1948 році розпочато підготовку фахівців на заочній формі навчання.
До 1960 року технікум готував працівників культури на двох відділах: клубному і бібліотечному. Відповідно Постанови колегії Міністерства культури УРСР від 14.03.1961 року технікум перейменовано в Олександрійське культурно-освітнє училище.
На клубному відділі введені спеціалізації по підготовці керівників самодіяльних оркестрів народних і духових інструментів, хорового та театрального колективів. В 1964 році розпочато підготовку керівників самодіяльних танцювальних колективів.
В 60-ті роки в Україні була створена чітка мережа середніх спеціальних навчальних закладів культури для забезпечення кваліфікованими фахівцями державних, колгоспних та профспілкових установ певної області. Гідне місце в цій системі посіло Олександрійське культурно-освітнє училище, яке стало творчою лабораторією з підготовки працівників для закладів культури Кіровоградщини.
Наказом Міністерства культури УРСР від 02.11.1990 року № 342 Олександрійське культурно-освітнє училище перейменовано в Олександрійське училище культури, яке є його правонаступником.
В новій редакції Статута, складеного на виконання закону України “Про вищу освіту”, визначена назва училища – комунальний вищий навчальний заклад “Олександрійське училище культури” (Свідоцтво про державний реєстр юридичної особи, Серія АОО, № 237487).
Власником Училища є територіальні громади сіл, селищ і міст області, а управління ним здійснює Кіровоградська обласна державна адміністрація та її структурні підрозділи, які здійснюють повноваження, передбачені законодавством України та нормативно-правовими актами Міністерства культури і мистецтв України та Міністерства освіти і науки України.

Новини


Бібліотека училища вітає своїх читачів з Всеукраїнським днем бібліотек, бажає їм Віри, Надії, Любові і Мудрості та дарує цю хвилинку позитиву.Oголошення


Презентація навчального посібника «Початкова школа гри на тромбоні»


Copyright © 2009-2018 Олександрійське училище культури