Про бібліотеку

Кількісні показники
за 2016 рік
Кількість користувачів:
- 791
Відвідування – 12032
Кількість документів, виданих користувачам – 35822

Режим роботи
Понеділок - П`ятниця
8.00 - 18.00
Субота 8.00 –15.00
Вихідний-
неділя
E-mail: biblio_ouk2015@i.ua
Блог («БібліоКульОк»)
http://bibliokylek.blogspot.com

Вітємо Вас на веб-сторінці бібліотеки КВНЗ «Олександрійське училище культури», якій в травні 2016 року виповнилося 85 років.

Історія бібліотеки – невід`ємна складова частина літопису училища. Уперше бібліотека відчинила двері в далекому 1931 році. Разом із закладом вона пройшла всі етапи свого розвитку. Становлення бібліотеки відбувалось завдяки професіоналізму, відповідальності, а головне – любові до своєї справи працівників бібліотеки багатьох поколінь. Славний внесок впродовж десятиліть внесли працівники книгозбірні, ветерани бібліотечної справи Держакова Г.І. , Ревуненкова В.С., Русанова О.М., Гаврилишина О.В.

Нині у бібліотеці працюють висококваліфіковані спеціалісти: Теличко Т.М. (завідувач бібліотекою), Письменна Л.В. та Яблонська Н.О. Згуртований колектив дбає про цілеспрямоване забезпечення літературою користувачів, задоволення їх найрізноманітніших читацьких запитів, впровадження новітніх інформаційних технологій у свою роботу.

Бібліотека сьогодні – це сучасний підрозділ інформаційної сфери училища, доступний, прозорий, технічно обладнаний, з гнучкою структурою та організацією обслуговування користувачів, який відіграє важливу роль в процесі формування освітнього простору.

Інформаційна цінність бібліотеки забезпечується універсальним книжковим фондом, який нараховує понад 27 тис. примірників. В читальній залі створено комфортні умови для самостійної роботи студентів та викладачів. З цією метою використовуються комп`ютери, об`єднані в локальну мережу з підключенням до Інтернету (зона Wi-Fi).

Інноваційна діяльність – один із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки. На початку 2000-х років бібліотека активно розпочала впровадження інформаційних технологій в практику роботи: з 2003 року ведеться електронний каталог.

Провідне місце в роботі бібліотеки займає створення власних електронних інформаційних ресурсів.

При бібліотеці училища функціонує Інформаційно-ресурсний центр (ІРЦ), який інтегрує всю традиційну та мультимедійну навчальну продукцію, що надходить до закладу або створюється в ньому, забезпечуючи її належне зберігання та своєчасне надання в користування студентам і викладачам.

Читачам відкритий вільний доступ до користування фондом електронних видань, до мережі Інтернет, до повнотекстових баз даних «Викладач - студенту», «Шкільний підручник», «Декоративно-прикладне мистецтво», а також створені можливості для записування інформації на електронні носії.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки є формування інформаційної культури користувачів. Для того, щоб студенти змогли самостійно побудувати алгоритм пошуку інформації, уже традиційно в рамках Школи формування інформаційної культури проводяться навчально-видові бібліотечні уроки з використанням мультимедійних засобів: урок-файл «Інтернет - шукати, знайти і застосовувати»; урок-практикум «Соціальні медіа як інструмент спілкування з користувачами»; урок-навігація «Інтернет-обслуговування в бібліотеці», «Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на навчання».

Для задоволення інформаційних, освітніх, культурних потреб своїх користувачів бібліотека використовує як реальний, так і віртуальний простір. Як інструмент маркетингових комунікацій бібліотека рекламує свою присутність на сайті навчального закладу, блозі «БібліоКульОк» та найбільш популярній серед студентства соцмережі «ВКонтакті», що дає змогу більш оперативно повідомляти про новини, події та різні заходи. Культурно-просвітницька робота бібліотеки рекламується на каналі училища відеохостингу YouTube.

Насиченим і цікавим є культурно-мистецьке життя бібліотеки: проводяться змістовні, цікаві культурно-масові, театралізовані заходи, літературні вечори, читацькі диспути, мистецькі уроки, години духовності. У бібліотеці постійно діють тематичні книжкові виставки та експозиції творчих робіт талановитих студентів.

Працюючи в тісному контакті з педагогічним колективом, бібліотека здійснює інформаційне, мультимедіа забезпечення предметно-презентаційних декад, тижнів, відкритих уроків, ШПМ.

Інформацію про нові надходження користувачі отримують з інформаційних поточних списків, що вже традиційно видаються щоквартально і розміщуються у блозі бібліотеки та надсилаються електронною поштою.

Інноваційний клімат в бібліотеці – невід`ємна умова розвитку бібліотеки. У результаті творчих зусиль, освоєнню інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи бібліотеки училища впроваджено електронний облік документів.

Працівники бібліотеки постійно вчаться і паралельно засвоюють нові технології. Для того, щоб створювати власні інформаційні ресурси, освоїли нові програми ФотошоуPro, Fotopich, Саlаmеo, Prezi тощо.

Введення в практику роботи інструментів Веб 2.0 суттєво дало поштовх зростанню іміджу бібліотеки. На сьогодні бібліотека сприймається користувачами як сучасна інформаційна установа, що сприяє їх професійному, громадському та особистісному розвитку.

Працівники бібліотеки знайшли визнання у професійному середовищі. За високий професіоналізм, вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи, творчий підхід до виконання своїх службових обов`язків були відзначені подякою від Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА та грамотами від управління культури і туризму міської ради.

Колектив бібліотеки з оптимізмом дивиться вперед, докладає багато зусиль для підняття іміджу бібліотеки, для максимального задоволення потреб користувачів.

Наші досягнення

Культурно-мистецьке життя бібліотеки

Віртуальні книжкові виставки: розповідаємо про книги в новому форматі

Новини


Бібліотека училища вітає своїх читачів з Всеукраїнським днем бібліотек, бажає їм Віри, Надії, Любові і Мудрості та дарує цю хвилинку позитиву.Oголошення


Презентація навчального посібника «Початкова школа гри на тромбоні»


Copyright © 2009-2015 Олександрійське училище культури