2018-04-04

БІБЛІОТЕКА, Т.М.Теличко

Бібліотечний Великдень

Писанка – це неповторне багатство, яке треба берегти

як безцінний скарб і пишатися ним перед усім світом.

Олександр Довженко

Великдень – найбільше християнське свято. Вже стало гарною традицією щороку напередодні величного свята на базі бібліотеки КВНЗ «Олександрійський коледж культури і мистецтв» проводити майстер-класи з розмальовування великодніх яєць.

26 березня 2018 року всі бажаючі мали можливість пізнати глибинний зміст і секрети писанкарства та створити свій символ життя і краси – писанку.

Цього разу учасниками святкової програми «Гарний настрій – власними руками» з майстер-класом з писанкарства «Розмалюю писанку, розмалюю...» стали студенти ІІ та ІІІ курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Молодь познайомилася з традиціями святкування Великодня в Україні, дізналися про те, що писанка не просто розфарбоване яйце, а символ Воскресіння, життя, безсмертя, любові і краси, відродження, добра, щастя, радості.

Студентка ІІ курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Юлія Кажан розповіла присутнім про символічне значення писанки, розвиток писанкового мистецтва. Використовуючи традиційну орнаментику, ознайомила з регіональними особливостями писанкового розпису.

Майстрині Анна Хіта та Анастасія Посухова вчили учасників майстер-класу розписувати писанки. Із сотні існуючих орнаментів юні майстрині запропонували учасникам освоїти техніку «витравлювання» та створити своїми руками ніжну писанку пастельних відтінків. Перевага даної техніки - це використання лише природних кольорів яйця, що робить писанку водночас простою і оригінальною.

Завершився захід відеопереглядом презентації «Мініатюрне мистецтво писанки» та оглядом віртуальної книжково-етнографічної виставки «Великодні мотиви».

Було приємно спостерігати на юних обличчях зацікавленість і віру в безсмертя українських традицій. Всі учасники цього чарівного дійства отримали безліч позитивних емоцій та чудовий передсвятковий великодній настрій.


ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВО-ЕТНОГРАФІЧНА ВИСТАВКА «ВЕЛИКОДНІ МОТИВИ»

Новини


Бібліотека училища вітає своїх читачів з Всеукраїнським днем бібліотек, бажає їм Віри, Надії, Любові і Мудрості та дарує цю хвилинку позитиву.Oголошення


Презентація навчального посібника «Початкова школа гри на тромбоні»


Copyright © 2009-2018 Олександрійське училище культури