
Стали відомі 20 письменників – учасників BestsellerFest у Львові Інфографіка 23.05.2026 10:50 Укрінформ У місті Лева 7-9 серпня вдруге пройде літературний форум BestsellerFest. В епіцентрі програми – 20 вітчизняних книг, що протягом року вирізнялися для читацької аудиторії, критиків і книжкового бізнесу.
Як інформує Укрінформ, про це передає Читомо.
Отже, до програми форуму увійшли заходи за участю авторів Артема Чеха, Артура Дроня, Ілларіона Павлюка, Павла Дерев’янка, Ірени Карпи, Максима Кідрука, Євгенії Кузнєцової, Анни Безпалої, Павла Белянського, Віри Агеєвої, Тамари Горіха Зерня, Дмитра Крапивенка, Олега Криштопи, Віри Курико, Мирослава Лаюка, Люко Дашвар, Лєни Лягушонкової, Радомира Мокрика, Володимира Станчишина і Олени Стяжкіної.
«Два десятки авторів, котрі засяють на BestsellerFest 2026, обрала незалежна експертна рада, утворена нашим партнером — медіа "Читомо". Головним аспектом при виборі були книжки, що стали сенсаціями. Саме ці тексти протягом року обговорювали не тільки у фаховому колі та серед українських читачів – вони знаходились та знаходяться у списках лідерів продажів та досягли комерційного звершення. А BestsellerFest збере найвідоміших українських письменників в одній локації та в один час», – наголосила ініціаторка фестивалю, поетеса та видавчиня Мар’яна Савка.

З її слів, це стане справжнім дійством для тих, хто любить українську літературу і тих, хто її створює саме зараз.
У цьогорічній програмі BestsellerFest передбачені публічні дискусії, презентації нових видань, автограф-сесії, зустрічі з книжковими блогерами, книжковий базар за участю понад 50 видавництв, а також професійна програма для представників книжкової галузі.
Окремий розділ фестивалю присвятять українському фентезі. Зокрема, в рамках даного напряму відбудеться вечірка українського фентезі за участі письменників, які працюють у жанрі, а також виступ харківського гурту Rohata Zhaba.
У вечірній час на фестивалі заплановані концерти під відкритим небом. Хедлайнерами музичної програми стануть гурти «Рокаш», Yagody і Tember Blanche. Також пройдуть виступи діджеїв.
Для відвідувачів будуть функціонувати фудкорти, маркети, майстер-класи, дитячі заходи та зони для відпочинку та спілкування.
BestsellerFest також здійснить збір для бригади «Азов» в рамках кампанії АЗОВ.ONE «Східний Бар’єр».
Ще одним вектором фестивалю стане книжкова підтримка бібліотек України.
Захід відбудеться на території !FESTrepublic за адресою: вулиця Старознесенська, 24-26.
Як передавав Укрінформ, міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Книжковий Арсенал» анонсував програму, яка цьогоріч містить 240 подій.
Фото: BestsellerFest
Фестиваль Книги Львів Письменник
