
У Києві через масовану атаку пошкоджений Інститут літератури НАН України Фото 24.05.2026 15:42 Укрінформ У Києві, в результаті потужної російської атаки в ніч на 24 травня, були завдані руйнування будівлям Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України.
Як повідомляє Укрінформ, про це організація оголосила у Фейсбуці.
"Сьогодні вночі, 24 травня, внаслідок жорстокого ракетного удару російських окупантів по Києву, серйозних пошкоджень зазнали споруди Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, який цього року святкує своє 100-річчя", – зазначено у повідомленні.
Постраждали бібліотека інституту, фонди книгосховища та велика частина відділень.
Як відзначили в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка, "складне матеріальне становище найдавнішої літературознавчої інституції країни стало ще більш скрутним".
В установі повідомили, що "через зрозумілі причини каталоги Центру рукописів тимчасово недоступні для відвідувачів".
Як інформував Укрінформ, вночі 24 травня від вибухової хвилі внаслідок російського нападу пошкоджено Національний художній музей України. Його закрито на невизначений термін.
Війна Київ Війна з Росією Повітряна атака
