
Українське кіно TO DIE TO LIVE було відібрано до програми кінофестивалю в Карлових Варах 04.06.2026 16:16 Укрінформ Документальна стрічка TO DIE TO LIVE від української постановниці Юлії Гонтарук потрапила до списку подій 60-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах.
Як інформує Укрінформ, про це Українська кіноакадемія оприлюднила інформацію у Фейсбуці.
“Кінокартина TO DIE TO LIVE (попередня назва “Залізна сотня”) — єдина з України, що була включена до програми фестивалю. Фільм є результатом спільного виробництва України, Латвії та Словаччини”, — зазначили представники кіноакадемії.
Гонтарук працювала над цим проєктом протягом 12 років.
Як пояснили в кіноакадемії, “фільм оповідає про те, як у 2014 році троє українських добровольців брали участь у боях на передовій, коли російська агресія вперше з’явилася на українській землі. Після пережитих втрат і зустрічей зі смертю віч-на-віч, вони стикаються з новою дилемою: як знайти своє місце у світі, що не змінився? Однак, щойно здається, що запанував крихкий мир і їхнє життя почало налагоджуватися, Росія розв’язує повномасштабне вторгнення, і війна знову кличе їх до боротьби. TO DIE TO LIVE охоплює 12 років цієї боротьби”.
Як раніше повідомляв Укрінформ, у Києві в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 9 червня відбудеться українська прем’єра кінокартини “Тиха повінь” (Silent Flood) режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.
Фото: Українська кіноакадемія
Фестиваль Добровольці фільм
