Парламент звернувся до світу з вимогою засудити культурний геноцид, який чинить РФ проти України.

Верховна Рада звернулася до світової спільноти із закликом посилити зусилля для збереження українських культурних надбань 15.07.2026 16:32 Укрінформ

Парламент звернувся до світу з вимогою засудити культурний геноцид, який чинить РФ проти України. 2

Парламент ухвалив звернення до міжнародної спільноти з проханням збільшити заходи задля захисту українських культурних скарбів.

Відповідний документ №15338 був прийнятий 252 голосами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Депутати затвердили звернення до Організації Об’єднаних Націй, парламентів і урядів країн-членів ООН, Європейського Союзу та НАТО, Європейського парламенту, ЮНЕСКО, Парламентської асамблеї Ради Європи, ПА ОБСЄ, ПА НАТО з вимогою засудити політику планомірного культурного геноциду, яку Російська Федерація здійснює проти українського народу.

У зверненні Верховна Рада закликає світову спільноту визнати систематичне руйнування Росією української культурної спадщини як культурний геноцид українців і чітко констатувати, що подібні дії становлять небезпеку для світової культурної спадщини та міжнародного миру.

Парламентарі вимагають активізувати документування та міжнародно-правову оцінку злочинів Росії проти української культурної спадщини, зміцнити механізми притягнення Російської Федерації до відповідальності та прискорити розгляд питання щодо тимчасового позбавлення її членських прав у ЮНЕСКО.

Також міститься заклик до міжнародної спільноти надавати Україні більш суттєву підтримку у сфері протиповітряної оборони, забезпечити фінансову, технічну та експертну допомогу для збереження й відновлення пошкоджених пам’яток, музеїв, архівів і бібліотек, а також сприяти поверненню незаконно вивезених культурних цінностей, допомагати в тимчасовій евакуації найцінніших культурних об’єктів.

Верховна Рада також закликає допомагати у розшуку, поверненні та реституції культурних цінностей, які були незаконно вивезені з території України.

Як інформував Укрінформ, під час повітряної атаки російських військ на Київ у ніч на 15 червня ворожий безпілотник-камікадзе влучив вівтарну частину Успенського собору Києво-Печерської лаври. Внаслідок атаки пошкоджено 80% покрівлі собору.

Геноцид Культура Верховна Рада

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *