Російська масована атака балістичними ракетами на столицю зруйнувала друкарню та призвела до знищення близько 250 тисяч шкільних підручників.

Масована атака РФ балістичними ракетами на Київ спричинила руйнування друкарні та знищення близько 250 тисяч підручників Фото, відео 20.07.2026 14:05 Укрінформ

Російська масована атака балістичними ракетами на столицю зруйнувала друкарню та призвела до знищення близько 250 тисяч шкільних підручників. 2

Внаслідок нічної ракетної атаки російських військ 19 липня було зруйновано поліграфічне підприємство групи компаній «Конві», а також знищено майже 250 тисяч навчальних посібників.

За інформацією Укрінформу, про це повідомила у Facebook комерційна директорка «Конві» Вікторія Гайдай.

«Ніч на 19 липня виявилася жахливою для Києва та нищівною для друкарні групи «Конві» — одного з провідних підприємств України, що займається виданням шкільних підручників. На щастя, під час нападу ніхто з наших співробітників не зазнав ушкоджень», — зазначено в публікації.

За словами Гайдай, внаслідок влучання балістичної ракети, випущеної російськими силами, великі виробничі цехи залишилися без покрівлі, обладнання для друку та палітурних робіт було або знищене, або залито водою, а офісні приміщення згоріли повністю.

Зокрема, через атаку з боку Росії було знищено близько 250 тисяч підручників для учнів 9 класу, які були готові до відвантаження у школи. Крім того, було пошкоджено напівфабрикати видавничої продукції загальним накладом приблизно 350 тисяч примірників, серед яких підручники для 4 класу.

Серед видавництв, що зазнали збитків, — «Ранок», «Грамота», «Літера ЛТД», «Лінгвіст», «книголав», «Лабораторія», «Артбукс», «АССА», «Каламар», «Атена», «Астон», «Букшеф», MISON, «Вища школа», «Медицина», «Апріорі» та інші.

«Мета ворога є очевидною — підступно зірвати освітній процес в Україні та залишити школярів без книжок напередодні 1 вересня. Вони ведуть війну проти знань наших дітей та української культури. Проте, їм нас не зламати. Ми вистоїмо та відновимо друкарню, аби й надалі забезпечувати дітей усім необхідним для навчання», — підкреслила Гайдай.

Як інформував Укрінформ, унаслідок ракетного обстрілу з боку Росії в ніч на 19 липня було знищено склад видавництва «Книголав», що призвело до втрати 250 тисяч книг.

Фото: Вікторія Гайдай, Facebook

Книги Обстріл Київ Підручники Пошкодження

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *