176 наукових установ атестувались за новими правилами
Цього року оцінка ефективності роботи наукових установ відбувається за новими правилами. Атестацію вже пройшли 176 закладів.
За словами заступника міністра освіти і науки Юрія Полюховича, вперше було забезпечено прозоре та незалежне оцінювання роботи наукових установ. Його проводили не президії академій наук чи міністерства, яким підпорядковані ці установи, а спеціальні експертні групи.
«В основі оцінювання – чіткі кількісні критерії, єдині для всіх. Зокрема, ефективність використання коштів, кадровий потенціал, дослідницька база, публікаційна активність, рівень міжнародної співпраці тощо. Водночас враховувалися напрями роботи установ – медичні, військові, природничі, суспільні та інші», – зазначив Юрій Полюхович.
За результатами атестації установи відносять до однієї з 4 груп: лідери; стабільні наукові установи; наукові установи, що є унікальними у певній галузі, але демонструють невисокий рівень розвитку потенціалу; наукові установи, для яких наукова, науково-технічна або інноваційна діяльність перестали бути основним видом діяльності.
«Ми побачили, що результати незалежного оцінювання суттєво відрізняються від оцінювання самими засновниками. І це дуже важливо, адже не можуть всі «бути найкращими». Такий необ’єктивний підхід призводить до того, що й так досить обмежені державні ресурси роздаються всім потрохи, але це абсолютно непродуктивно. Ми маємо підтримувати кращих, і основою для цього буде саме незалежна атестація», – наголосив Юрій Полюхович.
За цей рік атестацію пройшли установи низки міністерств та галузевих академій. На наступний рік планується масштабна атестація установ НАН України.
Источник: osvita.ua