У Гаазі для педагогів українознавчих суботніх і недільних шкіл презентували освітні проєкти МІОКу

У Гаазі для педагогів українознавчих суботніх і недільних шкіл презентували освітні проєкти МІОКу

Міжнародний інститут освіти, культури та звʼязків з діаспорою Львівської політехніки (МІОК) презентував у Гаазі, в посольстві України в Нідерландах, освітні проєкти для педагогів українознавчих суботніх та недільних шкіл.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці МІОКу.

Учасників зустрічі привітав тимчасовий повірений Анатолій Соловей. Модерувала подію другий секретар Посольства Марія-Каталіна Роговей.

Директорка МІОКу Ірина Ключковська представила освітні проєкти Інституту, розповіла про діяльність МІОКу. Вона закликала активно співпрацювати зі Світовою координаційною виховно-освітньою радою Світового конгресу українців (СКВОР СКУ), що координує освітній світовий напрям, та її очільницею Любою Любчик. Розʼяснила позицію МОН України щодо суботніх та недільних шкіл і повідомила про розпочату роботу щодо правового врегулювання їхньої діяльності.

«Ми стоїмо на порозі змін, які потребують консолідації зусиль і державних органів, і громадського сектору, і освітніх середовищ. Лише разом ми зможемо гідно відповісти на виклики, які нам кинуло життя в умовах війни й потужної вимушеної еміграції», – зазначила І. Ключковська.

Освітяни, що приїхали з різних куточків Нідерландів, розповіли про сучасний стан шкіл, про проблеми, з якими стикаються при організації освітнього процесу.

«Конструктивний діалог допоміг актуалізувати нові виклики, зокрема проблему інтеграції дітей зі слабким володінням українською мовою, а також російськомовних школярів в українські класи. Обговорили питання використання ігрових елементів на уроках тощо», – повідомили в МІОК.

Учасники події домовилися про організацію семінарів з методики викладання української мови за освітніми ресурсами, розробленими у МІОКу та семінарів за участю провідних шкільних психологів і педагогів України.

У МІОКу висловили сподівання,  що ця зустріч покладе початок для довготривалого освітнього проєкту, що сприятиме збереженню української ідентичності тих, хто вирішив будувати своє майбутнє у Нідерландах.

МІОК подякував посольству України в Нідерландах за сприяння в організації зустрічі, а також педагогам шкіл «Веселка», «Джерело», «Вулик», «Оберіг», «Дзвіночок», «Крила», «Мрія» за реєстрацію та активну участь.

Нагадаємо, у листопаді в Амстердамі відбувся Освітній форум, який зібрав українських вчителів, волонтерів, менеджерів і представників українських шкіл вихідного дня в Нідерландах.

Фото: МІОК

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *