Андрій Курков відзначений премією Джорджа Орвелла

Андрій Курков відзначений премією Джорджа Орвелла 2

Андрій Курков відзначений спеціальною нагородою премії Джорджа Орвелла 26.06.2026 15:35 Укрінформ Відомий український автор Андрій Курков був удостоєний особливої відзнаки премії Джорджа Орвелла.

Як інформує Укрінформ, про це письменник повідомив у своєму акаунті в Instagram.

На церемонії також було оголошено лауреатів премії у 2026 році. У категорії науково-популярної літератури на політичну тематику першість здобула праця Карен Бартлетт “The Escape from Kabul”, а в жанрі політичної художньої прози – роман Бена Лернера “Transcription”.

Курков входив до списку фіналістів премії у номінації політичного нонфікшну з його книгою “Three Years On Fire: The Destruction of Ukraine” (“Три роки у вогні: руйнування України”). Це видання вийшло друком у “Open Borders Press”.

“Three Years On Fire” є літописом третього року повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У цій книзі Курков ділиться роздумами про життя в тилу та на передовій, досвід втрат, повсякденну боротьбу за виживання, незламність духу та наявність гумору в умовах війни.

Представники “The Orwell Foundation” зазначили, що спеціальна відзнака премії вручалася лише вісім разів з 1997 року.

Голова опікунської ради “The Orwell Foundation”, лорд Кім Даррок, під час урочистостей назвав Куркова одним із найвизначніших сучасних українських літераторів. Він також підкреслив, що Курков працює у різних жанрах – художній літературі, науково-популярній прозі та журналістиці – і документує щоденний досвід українців під час війни.

Премія Джорджа Орвелла присуджується за твори, що відповідають його прагненню “перетворювати політичний текст на витвір мистецтва”. У 2026 році “The Orwell Foundation” вручає шість нагород, зокрема за політичний нонфікшн, політичну прозу, журналістику, репортажі про бездомність та матеріали, що висвітлюють соціальні проблеми у Сполученому Королівстві.

Церемонія нагородження відбулася 25 червня в “Bloomsbury Theatre” у Лондоні в рамках заходу “The Orwell Prizes”.

Як раніше повідомляв Укрінформ, у 2025 році в номінації “Political Writing” перемогу здобула книга Вікторії Амеліної “Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”.

Фото: kurkovkiev/ Instagram

Література Премія Курков

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *