
Україна отримає понад €1 мільйон для збереження культурних надбань та відновлювальних робіт Фото 26.06.2026 20:37 Укрінформ Україна разом із командою програми “Партнерство заради міцної України” під час Ukraine Recovery Conference 2026 домовилися про інвестиції у розмірі понад 1 млн євро, спрямовані на захист культурної спадщини та процес відновлення.
Як інформує Укрінформ, про це віцепрем’єрка з питань гуманітарної політики України та міністерка культури України Тетяна Бережна повідомила у своїй публікації у Фейсбуці.
Згідно з її словами, майже 470 тисяч євро будуть виділені на охорону культурної спадщини: започаткування Координаційного центру для евакуації музейних колекцій, оцифрування пам’яток, актуалізацію реєстру “Є-Пам’ятка” та документування об’єктів культурної спадщини в громадах, що розташовані поблизу лінії фронту.
Понад 600 тисяч євро будуть спрямовані на розширення застосування підходу культурно-чутливого відновлення: другий етап проєкту Школи для громад, освітні курси для студентів вишів та фахівців, а також інтеграцію цього методу до системи DREAM та державної політики відновлення.
За словами Бережної, початкова фаза Школи для громад уже продемонструвала результативність цього підходу: 12 громад успішно пройшли навчання, 11 розробили власні проєкти відновлення, а чотири з них уже одержали фінансування для їх реалізації.
"Культура є одним із ключових пріоритетів на міжнародному рівні в контексті порядку денного відновлення України", – наголосила Бережна. Віцепрем’єрка висловила вдячність команді PFRU та урядам країн-партнерів за надану довіру та стратегічне співробітництво.
Як раніше повідомляв Укрінформ, міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps виділить 300 тисяч доларів для підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, а також підприємств креативних індустрій в Україні.
Культурна спадщина Гроші Бережна Відбудова Мінкульт
