
Фото до статті
- Автор
- Катерина Мельник
- 36980
Правоохоронці не підтвердили фактів жорстокого поводження в Новосільській спеціалізованій школі, про що повідомила юристка Інна Мірошниченко, яка проводила там перевірку.
За її словами, волонтери та представники потерпілих дітей раніше зверталися до правоохоронців, і вони надавали їм таку ж інформацію.
Що відомо зараз?
Як зазначає Мірошниченко, цей дитячий заклад раніше отримав від держави 19 гектарів землі безкоштовно, і від податків він звільнений. Вона також додає, що чоловік заступниці директора є “місцевим агромагнатом”. “Тому вони зацікавлені в тому, щоб у дитячому будинку перебували діти. Він контролює там увесь район”, – пише юристка. Крім того, за її інформацією, більшість свідків, які готові були дати свідчення, побоюються: “Є люди, яким він погрожував”.
Наразі спеціальна школа організовує мітинг на підтримку закладу в Тернополі. “У закладі є діти, які оформлені в прийомні сім’ї або дитячі будинки сімейного типу (за яких вони отримують кошти), але яких фактично передали в інтернат (де також отримують кошти), тому я впевнена, що ці батьки-вихователі будуть активними учасниками. Адже хто захоче опинитися за ґратами за використання дітей”, – пише Мірошниченко.
Що каже поліція?
Після публікації допису юристки, поліція Тернопільської області заявила, що наразі в рамках кримінальних проваджень проводяться слідчі дії та призначені відповідні експертизи. Досудове розслідування триває.
Кримінальні справи розпочато за такими статтями:
№ 137 (неналежне виконання професійних обов’язків щодо захисту життя та здоров’я неповнолітніх через недбале ставлення, що призвело до значної шкоди здоров’ю)
№ 151 (незаконне розміщення здорової особи в психіатричному закладі)
№ 153 (сексуальне насильство)
№ 364 (зловживання службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди для себе, використання службового становища всупереч інтересам служби)
- 15 листопада громадська діячка та юристка Інна Мірошниченко поширила фотографії з моніторингового візиту до Новосільської спецшколи в Тернопільській області. Тоді було виявлено, що діти проживають в умовах, де двері в туалет не зачиняються, а душ та ванна доступні лише раз на тиждень. Діти розповідали, що за погану поведінку їх відправляють до психіатричної лікарні.
- Ми поспілкувалися з Інною Мірошниченко про умови перебування дітей у спецшколі, діалог з керівництвом та громадський моніторинг. Ось її детальна розповідь.
