Боєць Віктор Біляк розповів історію виходу з Авдіївки / Колаж 24 Каналу
00:00
Близько чотирьох місяців в Авдіївці тривали запеклі бої за кожен клаптик землі населеного пункту. Однак українські захисники все ж мусили покинути місто задля збереження життів. Військовослужбовець 110-ї бригади розповів про те, як відбувався відхід з Авдіївки.
Нагадаємо, що в ніч проти 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський ухвалив рішення про виведення наших військових з Авдіївки. Він додав, що наші захисники гідно виконали свій військовий обов’язок.
Історія виходу бійця з Авдіївки
Старший солдат 110-ї бригади Віктор Біляк розповів про відхід бійців з Авдіївки. Сам чоловік також отримав поранення.
Ми всі знали, що якщо когось по дорозі поранить, то він там і залишиться, бо допомога – це одразу скупчення, сповільнення. І противник це знає й очікує,
– розповів боєць.
За його словами, поранені військові, які залишилися, до останнього сподівалися на евакуацію. Захисник зауважив, що навіть тоді, коли останні групи виходили, воїни запевняли: “Та йдіть, усе добре, зараз по нас приїдуть”.
Утім, на жаль, цього не сталося. Як зазначив Віктор, їх відхід з Авдіївки можна назвати “дорогою смерті або дорогою життя”.
Раніше у 110-й бригаді повідомили, що росіяни зобов’язались евакуювати поранених військових ЗСУ із “Зеніту” на околицях Авдіївки. Проте вороги не дотримались обіцянки. Вони розстріляли шестеро поранених українських військових на позиції “Музей” (на “Зеніті”) на південній околиці Авдіївки.
Розстріл українських військових в Авдіївці: що відомо
- Нещодавно проєкт Deep State повідомив, що Росія 15 лютого розстріляла 6 полонених українських воїнів на позиції “Музей” (на “Зеніті”) на південній околиці Авдіївки. Усі вони були поранені. Зокрема, це було четверо неходячих хлопців та 2 ще ходячих, які не мали шансів без евакуації пробитися.
- За даними “Слідство.Інфо”, матір, дружина та сестра трьох українських військових, які перебували на позиції “Зеніт”, впізнали у відео своїх рідних за формою та татуюваннями. Уже тоді зазначали, що мовиться про Івана Житника з позивним “Джанго”, Андрія Дубницького з позивним “Байрактар” та Григорія Павлова – “Панду”.
- Дмитро Лубінець звернувся до ООН та МКЧХ з приводу розстрілу українських полонених під час виходу з позиції на “Зеніті”. Він наголосив, що вихід з Авдіївки захисників України відбувався в умовах безперервного бомбардування ворожої армії.
Источник: www.24tv.ua