Домой Діти Анонімні дані Apple: як українці ходять та їздять на карантині

Анонімні дані Apple: як українці ходять та їздять на карантині

58
0

Компанія Apple відкрила доступ до анонімних даних про використання додатку «Карти Apple» на тлі пандемії коронавірусу.

Цей додаток використовує доступ до геолокації пристрою, а отже, може відслідковувати пересування користувачів.

Зведена інформація по 63 країнах, зокрема, й щодо України, оприлюднена на сайті Apple.

З опублікованого слідує, що станом на 13 квітня українці почали ходити пішки на 49% менше, якщо порівнювати з 13 січня, а їздити на автомобілі — на 35% менше.

  • Коронавірус в Україні: рекордні 392 нові випадки за добу
  • Коронавірус: коли закінчиться епідемія
  • Коронавірус: що він робить з організмом

Для порівняння — в Італії ці ж показники за той самий період впали на 88% і 85% відповідно, в Іспанії — на 90% і 82%, а у Великій Британії — на 73% і 70%.

Водночас у Швеції, де карантинні обмеження є менш суворими, люди стали ходити пішки тільки на 38% менше, водити автівку — на 5%.

В Apple зазначають, що ці статистичні дані мають допомогти урядам країн вживати заходів для боротьби з поширенням пандемії.

Також в компанії нагадують, що з повагою ставляться до анонімності даних про пересування: «Карти Apple» не прив’язані до конкретних акаунтів Apple ID, а історію пересувань користувачів Apple не зберігає, запевняють в компанії.

Що українці думають про карантин? Опитування

Напередодні соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування щодо ставлення українців до карантину.

Згідно з ними, 61% українців вважають запроваджені обмежувальні заходи оптимальними, 15% переконані, що вони є занадто жорсткими, 17% — що вони є зам’якими.

Понад половина опитаних заявили, що у зв’язку з карантином обмежили вихід з дому, третина — що дотримуються обмежень частково. Лише кожен десятий зізнався, що не дотримується обмежень, запроваджених владою.

«19% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 29% — один раз на день. Водночас 42% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 10% — взагалі намагаються не виходити», — кажуть у групі «Рейтинг».

Опитування проводилося з 10 по 12 квітня в усіх регіонах України, окрім непідконтрольних територій Криму та Донбасу. Вибірка — 2 тисячі респондентів. Похибка не перевищує 2,2%.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here