Біла і міцна: в одному з сіл на Рівненщині дорогу зробили з крейди

Анна Яцук, Юрій Кобів

Дорога з крейди. А ви таку бачили? Собі її облаштували жителі одного з сіл, у Млинівському районі. Вулиці стали білими і з міцною поверхнею. Селяни кажуть, багато років взагалі не було ніякого покриття. Звичайна грунтова дорога, на яку в дощ без чобіт не ступали. Біля одного з сіл, є чималі поклади крейди. Тому саме нею вирішили замостити шляхи.

Саме так виглядає дорога у селі Іванківці, що на Млинівщині. Біла, повністю висипана крейдою. А ще донедавна вона була звичайною грунтовою.

– Резинові чоботи, а взуття у пакеті, там перезувались, залишали і йшли. Зараз хоч можна пройти, – нарікає місцева мешканка Віра.

Ні проїхати, не пройти було по грунтовій дорозі. Особливо у дощ. Тому люди почали шукати вихід. Місцеві мешканці вирішили провести експеримент з дорогою. Висипали її крейдою. Адже покладів піску у селі немає, пояснює в.о старости на Перемилівському та Старостинському окрузі Петро Дубчак:

– Не робили ще такої дороги. Тільки заїзд на Перемилівці, яка вкрита щебенем. Є у нас невеличкі запаси піску, але дуже – дуже мало.

Без піску, але натомість з крейдою. Покладів її вистачає поблизу села Лукарівка.

Люди беруть звідси крейду і вимощують дорогу. Переконують, вона стала лише основою. Пізніше її покриють щебенем.

– Ми зробили дорогу пробну, тобто ми зробили лише основу, а далі буде вирішуватись питання щебню, продовжує Петро Дубчак.

Водії вже встигли випробувати дорогу з крейди. Кажуть, так ліпше ніж було.

– Не супер, але на безриб’я і рак риба. Міцна основа. Тепер вона затрамбувалась. Тепер як посипати щебеню то було б як асфальт. Це вже не те що було – рови по пояс, – пояснює місцевий житель Володимир Кутуза.

Посипати, крейдяну дорогу щебенем, селяни планують вже у новому році. Нехай кажуть, нинішня перезимує і втрамбується.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *