Чому трапились Нові Санжари – думки українців

На зміну мемам та жартам щодо подій у Нових Санжарах у соцмережах з’являються роздуми про те, як Україна могла опинитися в такій ситуації, а українці постати в світових ЗМІ носіями агресії проти власних співгромадян.

Користувачі соцмереж наводять приклади, як країна довго прямувала до такої ситуації, критикують дії влади, ЗМІ та брак солідарності та взаємодопомоги серед звичайних українців.

  • Всанжарило: як Зеленському “за заразу” дякували
  • “Їй писали: щоб ви здохли” – мама українки, яка повернулася з Китаю
  • Успіх маніпуляторів і провал влади. Світові ЗМІ про сутички у Нових Санжарах

Монстр з темряви поки перемагає

Журналістка і засновниця благодійного Фонду ЛаВіта Маргарита Тулуп нагадує, як ще до Нових Санжар подібні події відбувалися в попередні роки.

“Наприклад: протести проти відкриття центру для біженців у Яготині, протест проти відкриття виїзного паліативного відділення у Франківську, протест місцевих проти побудови пандусу для спортсменки на інвалідному візку у Харкові, протест сусідів проти будівництва центру “Дача” для онкохворих дітей, протест проти клініки, у якій мають обслуговуватися ВІЛ-позитивні у Чернігові”, – пише вона.

Не знаю, як ми все ще не “повиздихали” у цій ненависті до інших. Від своєї малоосвіченості. Від небажання почути. Ненавидіти простіше ніж любити”, – зазначає Маргарита Тулуп.

Пропустити Facebook допис , автор: Marharyta

Подібні історії трапляються з нами не лише сьогодні. Шкода, що зазвичай вони лишаються менш помітними.
Наприклад:
-…

Posted by Marharyta Tulup on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Marharyta

Олександр Альба, співласник авіакомпанії SkyUp, яка провела евакуацію 73 українців та іноземців з Уханя пише, що екіпажі авіакомпанії і евакуйовані люди відчувають “жах та спустошення” після подій.

“Люди, що з вами?! Ми знаємо інших українців. Які стояли пліч-о-пліч під снайперським вогнем з дерев’яними щитами. Які під кулями, ризикуючи власним життям, тягли за собою і на собі до сховків поранених і загиблих. Які вже 6 років ціною власних життів не дають біді прийти в наші домівки. Куди ділося ваше серце? Куди ділися єднання і здоровий глузд заради порятунку один одного?”, – запитує він.

Пропустити Facebook допис , автор: Aleksandr

Жах і спустошення — ось що відчуває команда SkyUp Airlines та евакуйовані з Вуханя люди. Біль — ось що відчуваємо ми…

Posted by Aleksandr Alba on Friday, 21 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Aleksandr

Телеведучий програми “Світ навиворіт” Дмитро Комаров закликає кожного українця “приміряти на себе” ситуацію.

“Уявіть, що в Ухані опинилася ваша мама, і ви вже більше місяця на нервах, чекаєте, коли вона зможе повернутися додому. Уявіть, що там за контрактом працює ваша рідна, улюблена сестричка. І живе вона в Китаї з маленькими дітьми. Що вона пережила страшний місяць, намагаючись вивезти дітей додому. Уявіть, що в Ухані ваші дружина або чоловік, коханий або кохана”, – пише телеведучий.

“Коли ви дійсно це уявите, приміряєте ситуацію на себе, то захочете зустріти автобус не з каменем і матом, а з квітами і посмішкою. Щоб, розглянувши через вікно автобуса сотні посмішок і відкритих долонь, нашим по дорозі в госпіталь на карантин стало трішки тепліше. Хотілося б саме таку зустріч”, – додає він.

Пропустити Facebook допис , автор: Дмитро Комаров

Эвакуация из Уханя. Хочется проснуться и понять, что мне все это приснилось. Я, правда, не знаю, что ответить на вопрос:…

Posted by Дмитро Комаров on Friday, 21 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Дмитро Комаров

“Через шість років після Майдану ми отримали наочну картинку проблем, які стоять перед нами. Єдина країна існувала весь цей час на рекламних щитах. Там же мешкали і європейські цінності. Поза рекламних щитів була бідна держава з напівзруйнованими інституціями. Де від влади не чекають нічого хорошого і найчастіше просто сміються над нею”, – пише політолог-міжнародник Микола Капітоненко.

Пропустити Facebook допис , автор: Nickolay

Через шесть лет после Майдана мы получили наглядную картинку стоящих перед нами проблем. Наглядную настолько, чтобы ее…

Posted by Nickolay Kapitonenko on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Nickolay

Журналістка Наталія Гуменюк у зв’язку з подіями в Нових Санжарах, нагадує про острахи українців щодо евакуйованих мешканців Прип’яті після Чорнобильської катастрофи.

“Передивилася і кілька фільмів кінця 1980-х, де жителі Прип’яті згадували, як їх боялися. Не хочеться ходили колами, але в історії більше вимірів. А солідарність – так, один з найвищих проявів людини”, – зазначає вона.

Пропустити Facebook допис , автор: Nataliya

Коли ми лише починали наш дослідницький проект і думали над темами, а тоді саме резонував Чорнобиль, пригадалася й…

Posted by Nataliya Gumenyuk on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Nataliya

Експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса пише про байдужість і брак солідарності на рівні всього суспільства, а також катастрофічну кризу довіри між населенням і владою.

“Суспільство дуже і дуже серйозно захворіло. Це не китайський коронавірус, і не Ебола. Це наша примітивна, демонстративно-пафосна духовність, псевдо-мораль, тупа байдужість до всього, нафталіновий провінціалізм і дикий егоїзм, приправлений тотальним невіглаством, інтелектуальною убогістю та інформаційною неосвіченістю”

Пропустити Facebook допис , автор: Iliya

Нет, всё-таки в топку эту международку. Сижу, пытаюсь придумать, чтобы такого емкого написать про Сирию, Турцию, Трампа,…

Posted by Iliya Kusa on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Iliya

Екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун радить, як боротися з монстрами, які непокоять і дітей, і дорослих.

“Якщо дитина боїться залишатися у кімнаті без світла, не залишайте її та побудьте з дитиною у темряві певний час. При цьому можна зробити щось веселе, розповісти їй якісь історії або просто побути разом. Це допоможе дитині зрозуміти, що темрява не така страшна. Часто дорослі потребують такого ж підходу як і діти, лише з іншими “монстрами під ліжком”, – написала вона.

Пропустити Facebook допис , автор: Уляна Супрун

Уявіть маленьку дитину, яка панічно боїться монстра, що живе у неї під ліжком. Вона не може спокійно спати, постійно…

Posted by Уляна Супрун on Friday, 21 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Уляна Супрун

Забули, що таке село

Радниця Європейського банку реконструкції та розвитку з питань культури Світлана Пиркало згадує про свій досвід зйомки телепрограми у Нових Санжарах, і каже, що люди забули, що таке українське село.

“Ви, друзі, забули, що таке українське село. Поїдьте і поживіть у ньому, і нехай вас пару разів зурочать і проклянуть, завдадуть вам матеріальної шкоди, розпустять про вас брехню, покажуть вашій дитині свій £&?, а потім ті ж самі люди покличуть вас на весілля чи поминки. І ви підете, а куди діватися, це ж село, а як же ще. Такий сільський дуалізм”, – пише вона у Facebook.

“Через два тижні колишні евакуйовані будуть бухати з прогресивним людством Нових Санжар, яке захоче відновити добре ім’я райцентру. Може. А може, й зможуть вирватися”, – вважає Світлана Пиркало.

Пропустити Facebook допис , автор: Svitlana

В Нових Санжарах ми колись знімали дві програми Без Табу, обидві про поміняних у пологовому будинку дітей. Сталося це на…

Posted by Svitlana Pyrkalo on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Svitlana

Тріумф істерії у ЗМІ

Кілька журналістів розкритикували інформаційну політику ЗМІ щодо висвітлення поширення коронавірусу.

“Я звинувачую. Ми, журналісти, доклали руку до того, що відбувається сьогодні в Нових Санжарах. Кожен день протягом двох місяців цим простим людям, які вже не раз переконувалися, що їхня держава їх не береже, розповідали про пандемію-чуму-смертельний вірус-загрозу номер один-чужого у вашому організмі. Називали страхітливі цифри хворих, не завжди згадували про тих, хто одужав. Говорили скільки померли за добу від коронавірусу, не говорили, скільки померло від звичного грипу. І це робили ми, всі ми”, – пише журналістка “Вікна-новини” Яна Брензей у Facebook.

Пропустити Facebook допис , автор: Yana

Я обвиняю.

Мы, журналисты, приложили руку к тому, что происходит сегодня в Новых Санжарах. Можно бесконечно глумиться…

Posted by Yana Brenzey on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Yana

Критикує подання новин в українських ЗМІ і журналіст НВ Дмитро Бобрицький.

“Це прецедент. Українців настільки нагодували трешем в новинах, в тому числі, істерією від коронавірусу, вбивствами, імбіцильними шоу та ідіотськими серіалами про мєнтів, з рештою, це і виривається назовні. Тепер той далекий, жахаючий коронавірус спустився з екранів телевізора у Нові Санжари. Люди не чують, що наших співрогромадян кілька разів перевіряли”, – пише він.

Пропустити Facebook допис , автор: Dmytro

Аваков особисто приїхав розрулювати протести в Нових Санжарах. У людей істерика, одна з жінок кричить на міністра: "У…

Posted by Dmytro Bobritsky on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Dmytro

Провал інформаційної політики влади?

Журналістка Катерина Чеботарьова покладає відповідальність за те, що сталося на провал інформаційної політики влади.

“Я не виправдовую тваринний страх і реакції, аж ніяк, мені дуже шкода, що наші співвітчизники стали заручниками відсутності мозку, дилетантства і нездатності влади. Страх і відсутність достовірної інформації – шлях до масового психозу і в нікуди. І це провина держави”, – пише вона.

Пропустити Facebook допис , автор: Kateryna

И треснул мир напополам, дымит разлом. В очередной раз треснул и дымит сегодня.

Примем ФБ за модель общества, хотя,…

Posted by Kateryna Che on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Kateryna

Натомість медіаексперт і журналіст Отар Довженко зазначає, що комунікація у цій ситуації може і не допомогти.

“Роз’яснювальні кампанії, відкрита комунікація і все інше, чого, на думку багатьох коментаторів, не було (я припускаю, що справді могло не бути, але думаю, що для адекватної оцінки комунікації потрібно трошки більше, ніж гортання стрічки фейсбука) — для людей, які хочуть бути поінформованими і в чомусь переконаними”, – зазначає він.

“Але є люди, які хочуть кидати каміння в автобуси і збивати літаки, які розсіюють над Україною смертельну вірусну коронобактерію. Я не бачу підстав вважати, що вони поводилися б інакше, якби їм прочитали лекцію про вірулентність штамів”, – вважає Отар Довженко.

Пропустити Facebook допис , автор: Otar

Поки аргумент про непоінформованість і погану комунікацію як головну причину трешу, який відбувався в останні дні, не…

Posted by Otar Dovzhenko on Friday, 21 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Otar

Рух “Чесно” нагадує про дописи у соцмережах українських політиків з трьох політичних сил – “Слуги народу”, “Європейської солідарності” та ОПЗЖ, які могли посприяти неприязні до евакуйованих.

Пропустити Facebook допис , автор: Рух ЧЕСНО

Депутати Верховної Ради і коронавірус.

?Депутат від "Європейської солідарності" Олег Синютка написав у Facebook, що…

Posted by Рух ЧЕСНО on Thursday, 20 February 2020

Кінець Facebook допису , автор: Рух ЧЕСНО

Що про це думають мешканці Нових Санжар

Водночас мешканці Нових Санжар не погоджуються зі своїм зображенням у ЗМІ та соцмережах. В групі Facebook “Підслухано. Нові Санжари”, яка вчора використовувалася для мобілізації учасників протестів, опубліковано допис, який начебто відображає позицію місцевої мешканки.

“Мені болить за наших людей: і за односельчан, і за евакуйованих. Нам всім болить! Новини навіюють хибну думку про позицію більшості нашого селища! Ми не проти людей!”, – йдеться у дописі

“Нас ніхто не попереджав. Люди просто необізнані й не знають, чого нам чекати. Але це не лотерея, ризикувати не можна. Повірте, люди бояться за свою безпеку та безпеку дітей! Нас не попередили. Чому?”, – запитує вона у влади.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *