Домой Діти Як правильно робити зауваження чужим дітям?

Як правильно робити зауваження чужим дітям?

212
0

Повчати чужих дітей – справа, насправді, невдячна і часто викликає невдоволення інших батьків. У сучасному світі, де кожна дитина – індивідуальність, батьки часто відстоюють дімку свого чада, навіть якщо воно зробило щось не так. Як зробити зауваження так, щоб не здатись грубим і не ввічливим? Про це і поговоримо далі.

Сучасні діти про ввічливість знають значно менше, ніж діти років 15-20 тому. Все частіше можна спостерігати, як дорослі губляться від некультурних, а іноді і просто обурливих вчинків і слів чужих дітей в громадських місцях. Існують також ситуації, коли зауваження слід зробити, аби захистити власну дитину.

Якщо ситуація змушує вас зробити дитині зауваження, пам’ятайте про кілька головних правил — як саме зробити зауваження, що можна робити і говорити, а що ні.

 • В першу чергу швидко проаналізуйте ситуацію. Якщо ситуація не вимагає екстреного втручання, можливо, не варто лізти зі своїми зауваженнями. Поставте себе на місце батьків цієї дитини і подумайте, чи дійсно поведінка дитини виглядає зухвалою, або все-таки вона поводить себе відповідно свого віку?
 • Всі свої претензії пред’являйте батькам дитини. До дитини звертайтеся тільки в тому випадку, якщо інших способів вплинути на поведінку дитини немає або ж немає поруч батьків дитини. Пам’ятайте, що єдині, хто мають право повчати дитину – її батьки.
 • Розмовляйте з дитиною ввічливо. Неприпустима агресія, крики, хамство, образи і тим більше заподіяння шкоди дитині і будь-які фізичні дії. Звичайно, є винятки (наприклад, коли дитина агресивно нападає на іншу дитину і невтручання може призвести до травмування), але це лише винятки. У більшості ж випадків, розмови з дитиною буває досить.
 • Якщо ваша «нотація» не принесла результатів, а батьки дитини як і раніше не реагують — йдіть від конфлікту в сторону. Ви зробили все, що могли. Решта — на совісті і плечах батьків маленького нахаби. А тим, що ви покинете територію поруч, вбережете і власну дитину, і свої нерви.
 • Не потрібно оцінювати поведінку дитини. Тобто, пояснювати, що вона поводиться погано. Потрібно припиняти сам акт нахабства, демонструючи, що вам це неприємно, просіть зупинитись і не робити більше такого.
 • Пояснюйте чужій дитині, що вона не права. Уявіть, що саме своєму чаду ви робите повчання і з цієї позиції розмовляйте з чужою дитиною. Своїх дітей ми вчимо правилами поведінки максимально точно, ввічливо і з любов’ю. Саме тому діти нас чують і слухають.
 • Тримайтеся в межах дозволеного, не виходьте за рамки розуму і не керуйтесь емоціями, щоб не наробити шкоди.
 • Що можна сказати батькам чужої дитини, якщо вона не реагує на зауваження?

  Батьки завжди гостро реагують на зауваження сторонніх людей, зроблені їх дітям. Буває, що зауваження не є справедливими, і зроблені з «шкідливості» і ось такого характеру людини, якого дратує вже просто присутність чужої дитини.

  Але в більшості випадків зауваження сторонніх людей обгрунтовані, і вимагають відповідної реакції батьків дитини. Головне — правильно робити ці зауваження, щоб у батьків не з’явилося бажання нахамити вам у відповідь просто з принципу.

  Як саме робити зауваження? Наприклад, ось так:

 • Ваше втручання просто необхідно.
 • Ми без вас не впораємося.
 • Між дітьми явно назріває конфлікт, серед них, випадково, немає вашої дитини?
 • Чи не могли б ви, на час поїздки, притримати ніжки свого чада?
 • Наші діти не можуть поділити гірку (гойдалки тощо) — давайте допоможемо їм визначити черговість?
 • Ваша головна зброя в боротьбі з паливодами і їх невихованими батьками — ввічливість. Якщо батьки швидко взяли до відома, що їх дитина надходить некрасиво, і втрутилися в цей процес, то в подальших ваших коментарях і зауваженнях немає необхідності.

  Якщо ж батьки шибеника грубо відповідають вам тим самим, що і їхня дитина, краще уникайте подальших розмов з ними, так ви збережете нерви і собі, і власній дитині покажете хороший приклад.

  Источник: www.rivne1.tv

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

  ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here