Рішення призвело до протестів у Детройті: суддя вирішила відправити неповнолітню дівчину до тюрми через “невиконану домашню роботу”.
За даними американських ЗМІ, 15-річна афроамериканка Грейс перебуває за ґратами принаймні з середини травня.
Тривалий час широкій публіці про цю справу нічого не було відомо, але кілька днів тому про інцидент розповіло видання ProPublica.
Напередодні під школою дівчини, а також під будівлею місцевого суду зібралися сотні людей – зокрема вчителі та учні, – які висловлювали дівчині свою підтримку.
У Верховному суді штату Мічиган вже пообіцяли переглянути справу найближчим часом.
- Скандал через веснянки. Як реклама Zara розбурхала соцмережі Китаю
- Школярка, яку не пустили в туалет, відсудила 1,25 млн доларів
Як таке могло статися?
У Грейс були проблеми з законом. Минулого року її звинуватили в нападі та крадіжці, і після цього влаштували дівчині випробувальний термін.
Однією з його умов було те, що вона має сумлінно виконувати домашню роботу, яку їй задаватимуть у школі.
Початок її випробувального терміну збігся у часі із пандемією коронавірусу, коли навчальні заклади перейшли на дистанційне навчання.
Її захисники кажуть, що дівчині давно діагностували синдром дефіциту уваги, і їй було особливо непросто пристосуватися до нового формату навчання, коли вона опинилася без підтримки та нагляду вчителів.
Протестувальники тримали в руках плакати, в яких йшлося, що вони теж не виконували домашні завдання
Одна зі школярок, що вийшли на протест проти ув’язнення Грейс, каже, що проблеми з навчанням через карантин були не лише в 15-річної дівчини, а й у багатьох інших учнів.
“Цього семестру ні в кого не було мотивації щось робити, тому що вчителі нас не навчали, ми всі сиділи в інтернеті. Я знаю так багато людей, які не виконували домашню роботу”, – каже 18-річна Пруденс Кантер.
Рішення суду захисники Грейс вважають несправедливим і необґрунтованим.
Частина з них вбачають у ситуації й расистське підґрунтя.
“Якби Грейс була 15-річною білою дівчиною, її не відправили б за ґрати”, – припускає Шері Кроулі, мама ув’язненої.
Источник: www.bbc.com