Домой Діти У Рівному провели акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

У Рівному провели акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

273
0

Анастасія Киянчук, Антон Пухов

Сьогодні, 15 листопада, медики провели акцію присвячену Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. Під час акції консультував лікар-ендокринолог. Окрім того, можна було здати аналіз, методом швидкого тестування на визначення вмісту цукру та холестерину в крові.

У Рівному провели акцію присвячену Всесвітньому дню боротьби з діабетом. До слова, діабет — це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє досить інсуліну.

У 2018 році в Рівненській області зареєстровано кількість хворих на діабет — це 40 тис. 712 осіб, що становить 351 на 10 тис. населення — це на 2,5 рази більше, ніж у 2017 році, — говорить завідувачка відділу неінфекційних хвороб центру громадського здоров’я Наталія Фесовець.

Під час акції провели безкоштовне тестування, де всі охочі мали змогу здати аналіз на визначення рівня цукру та холестерину в крові.

Тобто, безболісно, дуже швидко, бажаючі собі відразу отримує результат і буде скерований до спеціаліста за адресною медичною допомогою.

Рівняни охоче проходили тестування, кажуть: дуже добре, що проводять такі акції.

Здавав аналіз на глюкозу і холестерин, провіряюсь перший раз, глюкоза в нормі, 4,8, холестерин думаю тоже буде в нормі. Ми чисто випадково були в лікаря, як раз є можливість перевіритись, а чого і б ні, доступно даже от старшим людям, деякім думаю це набагато важливіше, ніж для мене, але чого нє, — каже рівянин Сергій. 

Причинами виникнення діабету можуть стати: генетика, вік, нездорове харчування та відсутність фізичної діяльності.

Також, до профілактики полягає у дуже простих речах — це саме з підтримки здорового способу життя. В першу чергу — це необхідно досягнути нормальної ваги тіла та її підтримувати, приділяти час регулярній фізичній активності, дотримуватися здорового харчування, уникати в їжі цукрів та посилених та насичених жирів, а також відмовитися від паління та вживання алкоголю, — розповідає завідувачка відділу неінфекційних хвороб центру громадського здоров’я Наталія Фесовець.

До слова, на Рівненщині за 9 місяців цього року серед дітей вперше було зареєстровано 52 випадки захворювання на цукровий діабет. На жаль ця кількість з кожним роком зростає. Медики радять, аби попередити цукровий діабет, хоча б 1 раз на рік проходити медичне обстеження. 

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here