Як краще розвивати мислення та пам’ять у дитини

Як краще розвивати мислення та пам'ять у дитини
Як краще розвивати мислення та пам'ять у дитини

Коли батьки самостійно займаються з дітьми розвитком їх розумових здібностей, найчастіше звертаються до методик загадок, наприклад, загадок про тварин. Є й інші способи розвивати пам’ять, концентрацію та логічне мислення. Їх ми вам далі представимо.

Чому важливо приділяти увагу розвитку розумових процесів у дітей?

Час, використаний на розвиток мислення, – це запорука для дитини у дорослому житті:

  • Відокремлювати важливе від другорядного;
  • Оперувати чіткими поняттями;
  • Осмислювати та оцінювати відомі передумови;
  • Керуватися при прийнятті рішень причинно-наслідковими зв’язками;
  • Приходити до логічного висновку.

Погодьтеся, користь від таких занять велика. Представимо вашій увазі кілька захоплюючих способів розвитку мислення та пам’яті у дитини в ігровій формі.

Варіанти занять

На практиці можна скористатися такими варіантами:

  • Читання та переказ. Запропонуйте малюкові прочитати невелику розповідь, а потім попросіть її викласти своїми словами. Такий вид заняття покращує здатність загострювати увагу на ключових подіях та деталях. Буде весело, якщо ви з малюком інтерпретуєте сценарій по-своєму.  
  • Знайди відмінність. Попросіть дитину подивитись на два схожі зображення, де є невеликі відмінності. Головне завдання – знайти та вказати їх. Такий спосіб дозволяє навчити дитину візуально аналізувати ситуацію, а також зосереджуватись на нюансах.
  • Ментальна арифметика. Попросіть дитину розв’язати приклад або арифметичне завдання за віком без використання калькулятора або паперу. Такий метод сприяє розвитку швидкого аналізу, посидючості та швидкості обробки інформації.
  • ● Гра «Уява майбутнього». Динамічне розвиток сьогоднішніх технологій раніше здавалося фантастикою. То чому б не помріяти разом із малюком? Запропонуйте, наприклад, надіслати дитині листа у майбутнє, де він викладе опис ходу історичних подій чи розвитку наукових досягнень. Хто знає – можливо, все так і буде! Такий процес може і здається безглуздим, проте дитина в ході своїх міркувань керуватиметься логікою та уявою.

І, звичайно, не забувайте розгадувати загадки за віком. Це не тільки дозволить дитині розвивати свої навички мислення, а й вивчати навколишній світ.

Інтерес до розвиваючих занять, можна прищеплювати по-різному! У цьому питанні батькам також потрібно керуватися своєю уявою, мисленням та творчим початком. Більше ідей щодо розвитку малюків шукайте у статтях нашого блогу – Happy Child. 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *