Автор фото, National Embryo Donation Center
Двоє близнюків народилися в штаті Теннессі з ембріонів, які пролежали у глибокій заморозці 30 років. Це найдовший в історії термін, протягом якого заморожені ембріони чекали появи на світ.
Ембріони пролежали в сховищі з 22 квітня 1992 року в рідкому азоті при температурі -128 °C – і зберегли при цьому життєздатність.
Після цього їх розморозили та пересаджені майбутній матері Рейчел Ріджвей, яка успішно народила близнюків 31 жовтня цього року. "З глузду можна з'їхати", – заявив із цього приводу щасливий батько Філіп Ріджвей.
- З ембріона, який заморозили 24 роки тому, народилося немовля
- Ембріон людини позбавили дефекту, відкоригувавши ДНК
- Батьки подарували доньці ДНК-тест, і виявилось, що в неї інший біологічний батько
- Вченим вдалося створити синтетичні ембріони зі стовбурових клітин
За даними Національного центру донорських ембріонів – приватної організації, яка стверджує, що допомогла народити понад 1200 дітей з ембріонів, Лідія-Енн і Тімоті-Рональд Ріджвей, швидше за все, встановлять новий рекорд. Попередній належить Моллі Гібсон (вона теж з'явилася на світ завдяки НЦДЕ), яка народилася у 2020 році з ембріона, що пролежав у глибокій заморозці 27 років.
"Рішення усиновити ці ембріони має вселити впевненість у пацієнтів, які міркують над тим, чи захоче хтось взяти ембріони, створені 5, 10 або 20 років тому, – каже доктор Джон Девід Гордон, який здійснював пересадку ембріонів. – І відповідь на це питання – тверде так!
Ембріони близнюків, про які йдеться, були створені на початку 1990-х методом штучного запліднення для неназваної одруженої пари.
До 2007 року ембріони зберігалися в лабораторії на західному узбережжі США, після чого пара вирішила передати їх у НЦДЕ у Ноксвіллі, штат Теннессі, щоб ними міг скористатися хтось інший (НЦДЕ займається цією діяльністю, зокрема, і з релігійних міркувань).
Пропустити подкаст і продовжитиподкаст
Що це було
Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
Потім, вже на початку цього року, ембріологи клініки-партнера НЦДЕ здійснили процедуру розморожування ембріонів та пересадки їх до матки.
Як йдеться у заяві НЦДЕ, центр сподівається, що новина про народження здорових малюків підштовхне інших потенційних батьків до того, щоб самим випробувати щастя усиновлення дітей, які з'явилися на світ з ембріона.
У подружжя Ріджвей на момент народження близнюків вже було четверо власних дітей віком від року до восьми, і всі вони з'явилися на світ природним шляхом, без донорів чи штучного запліднення.
"Мені було лише п'ять років, коли Бог дарував життя Лідії та Тімоті, й відтоді він підтримував у них це життя, – розповів в інтерв'ю CNN Філіп Ріджуей. – Так що в певному сенсі вони – наші старші діти, хоч і найменші."
За словами НЦДЕ, час зберігання заморожених ембріонів не обмежений. Але ймовірність, що колись на світ можуть з'явитися діти, зачаті 100 років тому, не така велика, оскільки ця технологія з'явилася відносно недавно: перша дитина із замороженого ембріона народилася 1984 року в Австралії.
Источник: www.bbc.com