Експерти розслідують триваючу екологічну катастрофу, спричинену руйнуванням Росією Каховської ГЕС

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Експерти розслідують триваючу екологічну катастрофу, спричинену руйнуванням Росією Каховської ГЕС

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують проводити дослідження з метою повного встановлення наслідків екологічної катастрофи, спричиненої російським вибухом Каховської ГЕС на півдні України, оскільки постійно з’являються нові обставини та факти, пов’язані з трагедією.

Незважаючи на те, що скоро мине рік як росіяни підступно підірвали Каховську ГЕС, фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують проводити цілий спектр досліджень для повноцінного встановлення наслідків екологічної катастрофи, спричиненої ворогом на Півдні України. З нагоди Дня довкілля України, який відзначається 20 квітня, УНН поцікавився у фахівців КНДІСЕ, на яких саме аспектах по факту підриву Каховської ГЕС вони нині зосереджені.

Деталі

За словами фахівців, органами досудового розслідування постійно виявляються нові обставини та факти, які є наслідками підриву гідроелектростанції, а отже ці речі також потребують окремих досліджень та повноцінних експертних висновків.

“Триває робота щодо встановлення наслідків від підриву російськими військовими Каховської гідроелектростанції. Ситуація ускладнена системним продовженням призначення відповідних досліджень за фактом цієї трагедії, адже ситуація змінюється і виникають нові обставини. Так, підрив Каховської ГЕС призвів до  стрімкого обміління водосховища та масового мору риби в Мар’янському Зеленодольської громади. Вирішуються питання щодо наслідків у контексті біоресурсів, збитків, завданих рибному господарству, а також який період часу потрібен для відновлення екологічної рівноваги. Тут варто зазначити, що знищення навіть невеликої кількості риби може мати серйозні наслідки для екосистеми, які відчуватимуться впродовж тривалого часу. Подібних випадків десятки – це безпосередньо пов’язані події і кожен подібний інцидент повинен мати належне дослідження”, – зазначають експерти-екологи КНДІСЕ.

Додають, що нині у них в роботі сотні різноманітних досліджень за фактами воєнних злочинів росіян, якими завдано шкоду довкіллю України.

“У роботі нині знаходяться сотні досліджень за фактами російських злочинів проти довкілля – це понівечені снарядами та бомбами поля, спалені ліси, загроза зникнення сотень видів тварин і рослин через втрату середовища проживання, небезпечне для людей повітря через пожежі на нафтобазах, забруднення Чорного та Азовського морів, загрози для об’єктів ядерної енергетики тощо”, – підсумовують експерти КНДІСЕ.

Додатково

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін раніше розповів, що територія фактичної фізичної шкоди, яку завдав підрив росіянами у червні минулого року Каховської ГЕС, більша, ніж внаслідок Чорнобильської катастрофи 1986 року.

“Якщо говорити про фактичні фізичні руйнування, то так, більша… Мабуть, у сучасній катастрофі, яку спричинила росія фактично більша територія постраждала, ніж зона відчуження ЧАЕС. Просто ми надіємося, що наслідки підриву ГЕС можна буде швидше ліквідувати все-таки. Можливо буде відновлення самої ГЕС, греблі, набір води, відновлення попередніх умов. Не знаю, це буде через 5, 10 чи 20 років, але це можливо”, – зазначив Олександр Рувін.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *