Звернутися з питань розміщення реклами
Як розпізнати фальшиві купюри: поради експертів КНДІСЕ
За рік експерти КНДІСЕ дослідили понад 5000 підозрілих банкнот, з яких 30% виявилися підробками. Фахівці розповіли про методи перевірки справжності купюр та поділилися порадами для захисту від шахраїв.
З наближенням зимових свят українці активно готуються до новорічних та різдвяних урочистостей: купують подарунки, замовляють послуги та прикрашають домівки. Проте саме в цей період зростає активність шахраїв, які намагаються розповсюджувати підроблені грошові купюри. Журналісти УНН дізналися про особливості досліджень підробок в експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Призначення експертиз за фактами виявлення підробок грошових купюр стабільно велика весь час, що свідчить про постійну актуальність цієї проблеми. За останній рік було досліджено понад 5000 підозрілих банкнот, переважно іноземної валюти, з яких близько 30% виявилися фальшивими. Водночас якість їх підробляння значно покращилась. Для їх виготовлення зловмисники використовують сучасне обладнання, інформацію про ступені захисту, яку досконало вивчають шляхом дослідження справжніх банкнот, що ускладнює процес виявлення підробок для пересічного громадянина
– зазначають експерти КНДІСЕ.
Дослідження банкнот у процесі судової експертизи включає комплекс методів і процедур, спрямованих на встановлення їх автентичності, виявлення ознак підробки та визначення способів виготовлення фальшивих купюр.
Описуючи процес дослідження простими словами, спочатку проводиться візуальний огляд банкноти з перевіркою наявності або відсутності водяних знаків, захисних стрічок, мікротексту, голограми тощо. Далі мікроскопічно проводять дослідження способів поліграфічного захисту, аналізуються мікротекст, лінії захисної сітки, структура паперу. Також проводять дослідження шляхом вивчення люмінесцентних властивостей самого паперу та поліграфічного захисту в ультрафіолетовій та інфрачервоній області спектра, з подальшим порівняльним дослідженням із безсумнівними зразками відповідних банкнот для виявлення збігів або відмінностей. Завершується дослідження оформленням висновку експерта щодо відповідності або невідповідності за своїми характеристиками банкноти. Цей процес дозволяє виявити фальшивки, визначити способи їх виготовлення та надати докази для суду
– пояснюють у КНДІСЕ.
У повсякденному житті експерти радять, насамперед, вивчати інформацію про захисні елементи банкнот, яка наявна у великій кількості у відкритих джерелах, перевіряти купюри під час отримання готівки в магазинах, на ринках та в інших місцях, звертати увагу на якісь паперу банкноти, наявність водяних знаків, оптично-змінних елементів.
Підробки зараз часто складаються з двох склеєних між собою тонких аркушів паперу, чого немає у справжніх банкнотах. Захисна стрічка на справжніх банкнотах розміщена у товщі паперу, це обумовлено процесом виготовлення банкнотного паперу, а не наклеєна між двома аркушами. Доцільно перевірити наявність водяних знаків на світло – вони мають бути чіткими й повторювати елементи дизайну купюри. Зміна кольору певних елементів при нахилі купюри є важливою ознакою автентичності. На дотик деякі елементи мають відчуватися рельєфними, особливо номінал купюри та надпис “Україна”, у гривнях. Це базові кроки, однак увага до них сприятиме зниженню потенційного ризику натрапити на шахрайство
– розповідають експерти КНДІСЕ.
Будьте обережними та уважними під час здійснення покупок і святкових витрат. Залишайтесь захищеними від шахрайства, дотримуючись порад фахівців.
Источник: www.unn.com.ua