Семен Кривонос підкреслює, що антикорупційні інституції повинні вжити заходів для запобігання майбутнім загрозам, оскільки в іншому випадку існує ризик не витримати натиску.
Навіть, коли Верховна Рада ухвалить законопроєкт про відновлення незалежності НАБУ та САП, атаки на антикорупційні органи продовжаться, але стануть більш філігранними. У цьому переконаний директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос, про що він розповів у інтерв’ю “Суспільному”.
Якщо цей закон буде прийнято, атаки триватимуть, але стануть більш витонченими. Напруга в суспільстві не зменшиться, так само як і поширення думок про неефективність НАБУ й САП, з акцентом на те, що “ви обрали неправильних людей, вони бездіяльні та не досягають жодних успіхів”, – підкреслив Кривонос.
Він вважає, що негативне ставлення до НАБУ та САП буде лише зростати. Це робитиметься з метою підготовки громадськості до так званого перетворення антикорупційних інститутів.
“Що я можу тут зазначити? Представники міжнародних організацій, включаючи США, Європейський Союз та Міжнародний банк, провели внутрішній аудит НАБУ. Під час цього процесу були виявлені певні недоліки, після чого були надані рекомендації. Ми розробимо план дій і будемо реалізувати ці рекомендації, щоб підвищити ефективність роботи НАБУ та САП. Нам потрібно задовольнити потреби українського суспільства та запобігти можливим загрозам у майбутньому. Ми усвідомлюємо, що в разі нового нападу може бути важко вистояти. Тому в нашій діяльності важливими є два аспекти: виконання завдань та комунікація з громадськістю. Ми повинні підтримувати зв’язок з тими, хто зараз нас підтримує,” – додав Кривонос.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, яким по суті ліквідувала незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. За нього проголосували 263 депутати. У низці українських міст, зокрема й Києві, спалахнули масові протести проти закону про НАБУ та САП.
Після акцій протесту Зеленський оголосив про підготовку нового законопроєкту, який “забезпечить справжнє зміцнення системи правопорядку в Україні, незалежність антикорупційних інституцій, а також надійний захист правопорядку від будь-якого російського впливу або втручання”. Цей крок отримав позитивну реакцію з боку Євросоюзу.
Водночас керівник кримінальної практики Адвокатського об’єднання AZONES Микола Мягков у коментарі для ZN.UA розповів, що між ухваленим законом №12414, що ліквідує незалежність НАБУ та САП, та ухваленням президентського №13533, виникає лазівка для топ-корупціонерів з можливим використанням генпрокурора.
Чому саме в цей момент Банкова втратила контроль? Які звинувачення на адресу НАБУ та САП висунули силовики Зеленського, аби замаскувати політичну кампанію по знищенню незалежності антикорупційних органів? Як підконтрольний парламент втілив давно спланований підхід влади, розроблений на Банковій?
В статті “Облава на НАБУ й САП. Президент Зеленський за крок до авторитаризму” редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова надає свої коментарі та аналіз.
Источник: www.stolychno.news