МОУ у 2022-2023 роках уклало контракти на закупівлю озброєння з понад 130 контрагентами

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

МОУ у 2022-2023 роках уклало контракти на закупівлю озброєння з понад 130 контрагентами

У 2022-2023 роках Міністерство оборони України уклало державні контракти на закупівлю зброї та боєприпасів з понад 130 компаніями, серед яких близько 100 вітчизняних підприємств та понад 30 іноземних компаній, часто із залученням посередників через високу конкуренцію на ринку озброєнь.

Міністерство оборони України у 2022-2023 роках уклало державні контракти на закупівлю зброї та боєприпасів з понад 130 фірмами-контрагентами, серед них 30 іноземних компаній. Про це повідомили в Міноборони на запит агентства УНН.

Україні важко закуповувати вкрай необхідні для армії снаряди, адже ринок озброєння дуже специфічний та працює як велика монополія, де основні гравці знають одне одного. Тому часто Міноборони доводиться залучати посередників у процес закупівлі боєприпасів на світовому ринку, зокрема з Балканських країн. Експерти зазначають, що інколи це призводить до зростання ціни на поставки, проте через велику конкуренцію на ринку озброєння контрагентів треба приймати як “необхідний елемент гри”.

“Протягом 2022 – 2023 років Департаментом військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони укладено державні контракти близько із 100 вітчизняними підприємствами та з понад 30 іноземними компаніями”, – йдеться у відповіді на запит.

Справа «Львівського Арсеналу» та 1,4 млрд грн Міністерства оборони: аналіз «на холодну голову»23 лютого 2024, 10:54 • 256649 переглядiв

У Міноборони також зазначили, що для унеможливлення укладання держаних контрактів з недобросовісними виконавцями та уберегти державні кошти потенційні контрагенти проходять серйозну перевірку.

“В умовах воєнного стану під час погодження проєкту договору перевірка інформації про потенційного контрагента здійснюється Директоратом економічного аналізу і планування Міністерства оборони України та Департаментом з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України”, – повідомили в МОУ.

Додамо

Міністерство оборони України на запит УНН повідомляло, що з 2022 року подало понад 100 позовних заяв до судів через невиконання контрактів на постачання зброї та боєприпасів для армії. 

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *