Смердить корупцією. Ексміністр охорони здоровʼя про монополію шведської компанії Molnlycke

Звернутися з питань розміщення реклами

Смердить корупцією. Ексміністр охорони здоровʼя про монополію шведської компанії Molnlycke

Шведська компанія Molnlycke Health Care отримала монополію на ринку пов’язок для хворих на бульозний епідермоліз через корупційні схеми та лобіювання інтересів. Затверджений МОЗ у 2016 році протокол досі не переглядався, попри появу якісних і дешевших аналогів, що ставить пацієнтів у залежність від дорогих продуктів одного виробника.

У 2016 році Міністерство охорони здоров’я затвердило протокол лікування хворих на бульозний епідермоліз, в якому для обробки ран було рекомендовано використовувати пов’язки виключно одного виробника – шведської компанії Molnlycke Health Care. Цей протокол не переглядався вже 9 років, попри появу на ринку якісних і дешевших аналогів. Колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій в ексклюзивному  коментарі УНН висловив підозру щодо корупційної складової у цьому рішенні.

“Це тому, що робочі групи були сформовані під конкретні замовлення. Погана традиція робочих груп Міністерства охорони здоров’я. І коли вказується конкретний виробник, це не тільки пахне корупцією, а смердить, вибачте за слово, корупцією. Всім відомо, що має прописуватися виключно хімічна формула, а ніякий зовсім не виробник. Як тільки десь прописують виробника, то це зрозуміло, що шукайте причину – лобіювання приватних інтересів конкретного виробника”, – наголосив Олег Мусій.

За його словами, вказування конкретного виробника у медичній документації – не поширена практика. Мусій наголосив, що керівництво Міністерства охорони здоровʼя повинне контролювати, щоб не було жодних виробників ніде прописано, тому що “це загальновідома схема ще з часів 20-літньої давнини, якщо не більше”.

Ексміністр підкреслив, що неправильно, коли орфанні хворі стають заручниками однієї компанії-монополіста. Він додав, що особливо небезпечно те, що шведські повʼязки, якими  змушують користуватись пацієнтів дорогі. Тому тут, за словами Мусія, є питання до тих, хто їх закуповує і до виробника, який лобіює свої інтереси.

Нагадаємо

УНН розпочав розслідування, щоб зʼясувати, як шведській компанії Molnlycke Health Care, що спеціалізується на виробництві пов’язок, вдалося створити монополію на українському ринку. Адже виробник забезпечив собі безапеляційне домінування в державних тендерах для закупівлі засобів для догляду за ранами для хворих із бульозним епідермолізом. На ринок, наприклад, намагаються не допустити українського виробника, який пропонує такі ж супертонкі повʼязки, але в чотири рази дешевше. Попередній аналіз зокрема виявив можливий конфлікт інтересів у тендерних закупівлях через громадську спілку, яку очолює Тетяна Кулеша. Зокрема, є обгрунтовані підозри вважати, що Molnlycke Health Care використовує Кулешу для лобіювання власних повʼязок.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *