Закон про мобілізацію ухвалено: основні положення й коли почнуть діяти нові правила

Шукаєш правду?

Долучайся до нашого Telegram-каналу!

Закон про мобілізацію ухвалено: основні положення й коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила законопроект про мобілізацію, який запроваджує різні положення, в тому числі зобов’язує осіб з інвалідністю після 24 лютого 2022 року пройти повторний медичний огляд, обмеження на керування автомобілем для тих, хто ухиляється від військової служби, а також необхідність мати при собі військово-облікові документи.

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449, який набуває чинності за місяць з дня підписання Президентом. УНН наводить основні положення та зміни в законі.

Так, за законопроєкт про мобілізацію проголосувало 283 народних депутатів. Перед цим під час розгляду правок до законопроєкту нардепи остаточно прибрали положення про демобілізацію військовослужбовців.

В результаті ухвалення законопроєкту№10449  автоматично надано доручення Кабміну розробити законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців.

Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін заявляв, що на розробку окремого законопроєкту про демобілізацію закладено до восьми місяців згідно з дорученням комітету ВР з питань національної безпеки.

Серед основних положень закону про мобілізацію, зокрема:

  • Визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК.
  • Ті, хто отримав II – III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.
  • Щодо консульських послуг за кордоном, то протягом 60 днів потрібно буде оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.
  • Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби.
  • Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото та відеофіксацію.
  • Необхідність обов’язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ.
  • Демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *