Абітурієнти з ТОТ можуть вступати до вишів України дистанційно та без шкільного атестата

Абітурієнти з ТОТ можуть вступати до вишів України дистанційно та без шкільного атестата

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій України можуть вступати до вищих навчальних закладів України за спрощеною системою, яка передбачає дистанційне оформлення документів, а також не маючи українського документа про середню освіту.

На цьому наголосила головна директорка-координаторка ГО «Донбас СОС» Віолета Артемчук під час обговорення теми «Україна чекає: спрощений вступ для абітурієнтів з тимчасово окупованих та прифронтових територій» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Якщо вступник із тимчасово окупованої території не має документа про повну загальну середню освіту, то йому спочатку потрібно скласти державну підсумкову атестацію як екстерн. Скласти її можна онлайн, провівши дистанційну співбесіду з відеофіксацією", – сказала Артемчук.

За її словами, спочатку потрібно обрати заклад вищої освіти, скласти при ньому два іспити – історію України та українську мову, а потім скласти профільний іспит.

Артемчук наголосила, що головна проблема для вступників з ТОТ та з територій, де йдуть бойові дії, – це інформаційна доступність до вступної кампанії.

"Блокуються сайти, VPN прослідковується провайдером, тому єдиним каналом інформування залишається так зване "сарафанне радіо" та сайти освітніх центів, які не блокуються", – зауважила вона.

В свою чергу відповідальний секретар приймальної комісії Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля Євген Мазнев додав, що графіку складання іспитів немає з огляду на те, що на тимчасово окупованих територіях, де ідуть бойові дії, немає постійного інтернет-зв'язку.

"Коли людина виходить на зв'язок, вона складає іспити", – додав він.

При цьому Мазнев зауважив, що для абітурієнтів з ТОТ, які хочуть вступити в українські заклади освіти, необхідно подати заяву в один з освітніх центрів: «Крим – Україна» або «Донбас – Україна». Вони створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти, куди абітурієнт планує вступати. Обраний для вступу заклад скерує його до прикріпленої школи.

В Україні 1 червня 2024 року розпочинається вступна кампанія для молоді з тимчасово окупованих та прифронтових територій (ТОТ) України. Вона стартує раніше за загальну кампанію та відбувається за «спрощеною системою», що діє в Україні з 2016 року для абітурієнтів з ТОТ.

Як повідомлялося, у 2023 році до українських закладів вищої освіти (ЗВО) вступили 3 675 абітурієнтів з ТОТ. Але на окупованих територіях України все ще залишається близько 1,6 млн дітей, і для української держави одне з найважливіших завдань – показати, що Україна чекає на них та готова всіляко допомогти дітям вступити до українських закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *