Байден відповів на закиди у “проблемах з пам’яттю”, обурившись заявою прокурора

Байден відповів, чи є в нього проблеми з пам’яттю / Фото Getty Images

Президент США Джо Байден рішуче відповів на звинувачення спецпрокурора у “провалах в пам’яті”. Він переконаний у своїй компетентності та здатності керувати країною.

У незапланованій промові Джо Байден відкинув звинувачення Роберта Гура про нібито “проблеми з пам’яттю”. Спецпрокурор згадав про це, коментуючи розслідування у справі неналежного зберігання документів.

“Моя пам’ять у порядку”

Президент Сполучених Штатів Америки наголосив на своїй здатності ефективно управляти країною, попри особисті втрати та міжнародні кризи.

Американський лідер США зазначив, що носить розарій свого покійного сина, бо щодня і щорічно відзначає день його пам’яті. Він висловив обурення через згадку про смерть сина у звіті спецпрокурора, назвавши це “нечесним” і “неприпустимим”.

Як, чорт забирай, він сміє це порушувати? Чесно кажучи, коли мені поставили це запитання, я подумав, що це не їхня чортова справа,
– заявив Байден.

Байден також згадав про свою роботу під час міжнародної кризи, коли Ізраїль зазнав нападу ХАМАС. Він наголосив на своїй здатності балансувати між особистими випробуваннями та державними обов’язками.

Зверніть увагу! Відповідаючи на питання про стан своєї пам’яті, президент США відповів: “Моя пам’ять у порядку”. Він нагадав про свої досягнення на посаді президента, запитуючи риторично: “Як тоді це сталося?”

Водночас президент Сполучених Штатів Америки задоволений висновками спецпрокурора, який не знайшов підстав для звинувачень проти нього. Байден акцентував на тому, що повністю співпрацює зі слідством.

Байден і секретні документи

  • У справі про секретні документи, знайдені в колишньому офісі Байдена, спецпрокурор не висунув кримінальних звинувачень. Рішення Гура базувалося, зокрема, на складності можливого засудження Байдена через його вік та пам’ять.
  • За словами Гура, пам’ять Байдена була “суттєво обмеженою” під час допитів, що могло вплинути на його здатність точно відтворити події часів віцепрезидентства. Це стало однією з причин, чому прокурор вирішив не висувати звинувачення.
  • Юрист Білого дому Річард Заубер та адвокати Байдена критикували звіт Гура, називаючи його коментарі “неточними та недоречними”. Також вони заявляли про надмірність дій спецпрокурора. Важливо, що спецпрокурора Роберта Гура призначив прокурор США Меррік Гарленд.
  • Документи, що стали предметом розслідування, датуються часом віцепрезидентства Байдена під час головування в Білому домі Барака Обами. Вони були виявлені в листопаді 2022 в аналітичному центрі у Вашингтоні та на складі в будинку Байдена в Делавері.
  • Білий дім та адвокати Байдена заявили про тісну співпрацю з Департаментом юстиції та наголосили, що президент не знав про наявність секретних документів у згаданих місцях до їх виявлення.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *