Досі не можуть пройти другу лінію: Світан оцінив якість фортифікації ЗСУ на Донбасі

Алєксандр Лукашенко заявив, що вступ Білорусі у війну в Україні на сьогодні не вплинув би на її хід. Він наголосив, що зараз Україна потужно укріпила кордон з Білоруссю, “замінувавши” та “забетонувавши” його. Також тут зосереджено 120-тисячне українське військо.

Проте перед початком повномасштабного вторгнення цей напрямок не мав відповідних укріплень, що дозволило ворогу перетнути кордон з Білоруссю і дійти до Бучі та Гостомеля. Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан припустив у розмові з 24 Каналом, яким був би наступ росіян у лютому 2022 року.

Тоді б такого не було

Полковник запасу ЗСУ впевнений, що якби фортифікаційні споруди були розгорнуті на лінії кордону з Білоруссю до повномасштабного вторгнення, не було самого вторгнення.

Є певні моменти, які прораховуються. Росіяни б просто не планували заходження на територію України з боку Білорусі,
– зауважив він..

У такому разі окупанти, на думку військового експерта, рухались би з боку Донбасу. Там українські сили відбудували не одну лінія оборони, а три. Росіяни досі не можуть дійти до другої лінії оборони – до Карлівки та Курахового. Третя лінія в районі Покровська та Добропілля.

“Тоді б не було як такого широкомасштабного вторгнення. Були б бойові дії на Донбасі зі спробою вийти на сухопутний коридор та захопити його”, – пояснив Роман Світан.

Що відбувається на Донецькому напрямку: дивіться на карті

Зверніть увагу! Алєксандр Лукашенко, пояснюючи, чому Білорусь не вступає у війну з Україною, зазначив, що це “нічого б не дало”. Мовляв, кордон з Білоруссю забарикадований так потужно, що білоруські війська навіть не зможуть до нього підійти. За його словами, “кордон повністю замінований і забетонований” і тут сконцентровано 120 тисяч українських військових. Також Лукашенко чомусь припустив, що Україна планує поставити на кордоні з Білоруссю французьких військових.Ситуація у Донецькі області

  • У Міноборони повідомили, що проти ночі 13 квітня росіяни прорвалися на північну околицю села Богданівка в Донецькій області. Проте інформація про те, що нібито цей населений пункт окупований ворогом, є неправдивою. Богданівка перебуває під контролем Сил оборони.
  • Також ширилась інформація, що буцімто противник зайшов на околиці Часового Яру. Командир батальйону “Ахіллес” 92 ОШБр Юрій Федоренко спростував ці дані.
  • Він зазначив, що росіяни діють, як раніше, – в Бахмуті та Авдіївці. На його думку, найближчим часом ворог не матиме можливості окупувати Часів Яр.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *