Фіксуємо ворожу активність проти Сумщини й Чернігівщини, – Зеленський

Коротка версія новини

  • Президент Зеленський повідомив про зростання ворожої активності на кордоні з Сумщиною й Чернігівщиною.
  • Глава держави заявив, що Україні зрозуміла поведінка росіян на півночі. Вони хочуть відтягнути наші сили зі східних напрямків.

Окупанти посилили обстріли північних областей / Колаж 24 Каналу

00:00

Президент повідомив про активізацію ворога на кордоні з ще двома північними областями. Також глава держави назвав основне завдання оборонців.

У вечірньому зверненні президент Зеленський заявив, що українській владі та захисникам зрозумілий намір ворога, який посилив атаки на півночі.

Російські диверсанти – на півночі

За словами глави держави, противник хоче відтягнути наші сили з донецьких напрямків.

Зеленський запевнив, що цю ділянку фронту не залишають без необхідної підтримки й забезпечення. Зокрема, йдеться про Краматорський та Покровський напрямки.

Водночас президент повідомив про ворожу активність проти Сумщини й Чернігівщини. Вона виявляється у диверсіях росіян та посиленні обстрілів.

Ми відповідаємо вогнем, як і належить. Наше завдання абсолютно зрозуміле – зірвати російську спробу розширити війну. Виконання цього завдання залежить буквально від кожного, хто зараз на позиціях зараз – від Чернігова до Вовчанська, від Харкова до Донеччини,
– наголосив український лідер.

Що відбувається на півночі

  • За повідомленням Генштабу, триває бойове зіткнення у районі Стариці, що на Харківщині.
  • Ворог мав тактичний успіх у районі Лук’янців. За місто йдуть активні бої.
  • На Липецькому напрямку ворог намагається зайняти стратегічну позицію на дамбі, – ЗСУ його стримують.
  • У Вовчанську противник здійснює спроби захопити місто. Захисники тримають оборону. Ситуація залишається контрольованою.
  • З Вовчанська триває евакуація. Станом на вечір 13 травня у місті залишається ще 200 людей. Противник намагається використати цивільних як живий щит.
  • Ворог змінив тактику масованих наступів, як це було на початку повномасштабного вторгнення, на просування малими групами. Пересуваються лісосмугами, посадками, кущами.
  • ЗСУ продовжують завдавати ворогу великих втрат. Так, військові знищили російську колону, яка намагалася прорватися на Харківщині.
  • Було ліквідовано 3 одиниці ворожої техніки, а ще чотири – уражено. Крім того, було “демобілізовано” майже взвод окупантів.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *