Кабінети «Захисту України» мають обладнати за новими вимогами

В Україні набув чинності Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів предмета «Захист України».

Документ визначає засоби навчання та обладнання, якими можуть бути оснащені навчальні кабінети предмета «Захист України» закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Типовий перелік розроблений для того, щоб вчителі під час військово-патріотичного виховання учнів мали можливість використовувати сучасні методи та технології навчання для підвищення ефективності освітнього процесу.

Кабінети мають бути оснащені комп’ютерним та мультимедійним обладнанням, а також спеціалізованим навчальним обладнанням та обладнанням тренажу: макетами зброї, тренувальними манекенами, мішенями, різноманітними тренажерами, військовим спорядженням, спецприладами тощо.

Очікується, що введені до переліку засоби сприятимуть формуванню в учнів життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України, а також дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Згідно з документом, кількість одиниць засобів навчання та обладнання для оснащення кабінету визначається відповідно до середньої наповнюваності класу (групи) закладу освіти та необхідності матеріального та методичного забезпечення освітнього процесу для реалізації навчальних програм з предмета «Захист України».

У Міносвіти наголосили, що засоби навчання та обладнання, що використовуються в освітньому процесі, повинні мати гігієнічний сертифікат або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, технічний паспорт на виріб та декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів, а також бути укомплектованими інструкціями про використання та зберігання українською мовою і методичним забезпеченням.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *