Мобілізація по-новому: чоловіки за кордоном зможуть оформити документи лише за певної умови

Коротка версія новини

  • Громадянам можуть обмежити право керування авто під час мобілізації за судовим рішенням.
  • Консульські послуги за кордоном будуть надаватися лише з уточненням особистих даних у ТЦК.
  • Оформлення паспортів для чоловіків 18-60 років за кордоном потребує військово-облікових документів.

Новий закон пропонує обмежити права ухилянтів / Колаж 24 Каналу

В Україні вже у травні може запрацювати новий закон про мобілізацію. Зокрема, він передбачає обмеження для тих, хто намагається уникнути призову.

Для тих, хто ухиляється від виконання обов’язку із захисту Батьківщини, новий законопроєкт пропонує обмеження у правах.

Як запобігатимуть появі ухилянтів

Так, за рішенням суду громадян можуть обмежити у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, у разі невиконання вимоги ТЦК про виконання обов’язку (обов’язків).

Крім того, отримати консульські послуги у закордонних дипустановах України можна буде лише за умови уточнення громадянином своїх персональних даних з обліковими даними в ТЦК.

Оформлення паспортних документів за кордоном для чоловіків від 18 до 60 років здійснюється за умови наявності у них військово-облікових документів.

Довідка: Військово-облікові документи – це: для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних та військовослужбовців — військовий квиток або тимчасове посвідчення.

Нагадаємо, що Верховна Рада 11 квітня прийняла законопроєкт під номером 10449 у другому читанні. Тепер його має підписати голова парламенту і опісля передати на розгляд президенту. Глава держави має 15 днів, аби підписати законопроєкт або відхилити його. Через місяць після опублікування підписаного президентом закону, він набуває чинності. Отже, оформляти паспорти за кордоном чоловіки призовного віку, ймовірно, вже на початку літа зможуть лише за наявності військово-облікових документів.

Рада ухвалила законопроєкт про порушення мобілізації: що відомо

  • 10 квітня парламент підтримав у першому читанні законопроєкт під номером 10379 щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Його погодили не в цілому, а лише за основу.
  • Цей законопроєкт зареєстрував Кабмін ще у грудні минулого року.
  • Уряд запропонував, аби за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, включно з відмовою від проходження медичного огляду, карали тюремним терміном на 3 – 5 років.
  • Також були окреслені розміри штрафів: за порушення законодавства про оборону і мобілізацію в мирний час – 34 000 – 85 000 гривень для громадян та посадових осіб, в умовах особливого періоду – 153 000 – 204 000 гривень.
  • Водночас Комітет Верховної Ради з правоохоронної діяльності рекомендував зменшити розміри штрафів і прибрати кримінальну відповідальність.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *