Молоді вчителі позитивно впливають на учнів, – дослідження

Молоді вчителі позитивно впливають на підвищення інтересу до навчання у дітей.

Про це йдеться у результатах дослідження щодо забезпечення підготовки педагогічних працівників Training Assessment Project, що проведено в межах глобальної програми Світового банку в галузі освіти «Системний підхід до покращення освітніх результатів».

Автори дослідження зазначають, що підвищення інтересу до навчання спостерігається завдяки застосуванню молодими вчителями новаторських підходів до викладання, дружньому ставленню до вихованців тощо.

«Респонденти відзначають позитивний вплив молодих вчителів на підвищення інтересу до навчання у дітей завдяки застосуванню новаторських підходів до викладання, дружньому ставленню до вихованців тощо», – йдеться у результатах дослідження.

Водночас директори шкіл серед основних причин нестачі молодих кадрів у школах називають: відсутність мотивації, упереджене ставлення до молодих вчителів, наявність великої кількості приватних шкіл зі значно вищим рівнем заробітної плати.

Окрім того, більшість респондентів вказують на важливість самоосвіти педагогів протягом життя для впровадження нових методик і підходів до викладання та осучаснення знань, навичок.

Найпопулярнішими серед слухачів в Україні є програми, розроблені  неурядовими організаціями (близько 260 000 слухачів впродовж 2019/2020 або 2020/2021 навчальних років) та Інститутами післядипломної педагогічної освіти (близько 215 000 слухачів), що зумовлено актуальністю пропонованих тем і напрямів, а також актуалізацією навчальних програм сучасним потребам. 

«Найбільш поширені напрями програм підвищення кваліфікації – розвиток професійних компетентностей у сфері методик навчання, використання інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій в освіті», – наголошують автори дослідження.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *