На Миколаївщині за підтримки ЮНІСЕФ відкрили понад 20 Центрів з підтримки розвитку дошкільнят

На Миколаївщині за підтримки ЮНІСЕФ відкрили понад 20 Центрів з підтримки розвитку дошкільнят

На Миколаївщині за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрито понад 20 Центрів з підтримки розвитку дошкільнят. Вони стали альтернативою дитячим садкам, які зачинилися під час повномасштабного вторгнення росіян.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила фахівчиня з комунікацій Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Вероніка Нікітіна.

«Через війну та брак укриттів багато дитсадків в Україні залишаються закритими. Щоб розвиток малюків не припинявся, ЮНІСЕФ разом із партнерами організовує очні заняття для дошкільнят з вихователями у форматі «2 на 2» – двічі на тиждень по дві години. Зокрема, на Миколаївщині ми вже відкрили 20 центрів з підтримки розвитку дошкільнят», – розповідає Нікітіна.

За її словами, у центрах працюють три вікові групи: старша – для дітей 6–7 років, середня – 4–5 років та ясельна – для малечі 2–3 років. Кожна група може прийняти до 20 дітей.

Один з таких центрів нині працює у Миколаєві на базі ліцею №34. Він створений у межах спільного проєкту ЮНІСЕФ та ГО «СКЦ «Задзеркалля» за підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Асоціацією працівників дошкільної освіти адаптували програму навчання до моделі «2 на 2» та розробили відповідний тренінг для вихователів.

На Миколаївщині за підтримки ЮНІСЕФ відкрито понад 20 Центрів з підтримки розвитку дошкільнят / Фото: ЮНІСЕФ

«Сьогодні близько 7000 дітей у Миколаєві залишаються без дошкільної освіти, адже цього року очну діяльність відновили менше 30% дитсадків міста. Тому ЮНІСЕФ разом із партнерами підтримує громади у відновленні очного навчання. У Миколаївській області ми відкрили 20 центрів з підтримки розвитку дошкільнят», – зазначив координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.

Заняття у центрі спрямовані на формування найважливіших навичок, необхідних для всебічного розвитку дитини (16 компетенцій дошкільнят), зокрема, соціально-емоційних, вивчення основ математики, розвиток пам'яті, уваги та креативності, формування комунікативних умінь тощо. До програми навчання включені руханки та дидактичні ігри, вправи для розвитку навичок спілкування, а також різні техніки малювання.

«Головне — це спілкування та соціалізація. Це дуже гарна альтернатива в такий важкий час. Діти не мають можливості відвідувати звичайні державні садочки. Батькам треба працювати, а діткам потрібно розвиватися. А тут діти контактують між собою, спілкуються, навчаються чогось одне в одного та у вихователів», – запевняє асистентка центру з підтримки розвитку дошкільнят Анастасія.

Миколаївський центр також залучив до роботи практичного психолога, адже діти зараз замкнені та тривожні. А ще він допомагає підготувати дітей до перебування в укритті, тому що під час повітряних тривог заняття продовжуються у бомбосховищі.

«Спочатку діти не розуміли, чому треба все залишати й кудись йти. Але ми йшли не в укриття, а "на екскурсію, подорожували". В укритті на дітей чекав якийсь сюрприз. Тепер вони знають, що в укритті ми гратимемося, що там безпечно», – пояснює Анастасія.

Коли діти на заняттях, батьки можуть чекати на них у коридорі чи піти у своїх справах.

Сьогодні в Україні працюють 175 центрів з підтримки розвитку дошкільнят. Завдяки навчанню у форматі «2 на 2» доступ до дошкільної освіти тут зможуть отримати понад 30 000 дітей.

Як повідомлялося, у Миколаєві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрито великий молодіжний простір “Хвиля”, також громади області надали понад 1500 ноутбуків для забезпечення освітнього процесу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *