На Миколаївщині за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрито понад 20 Центрів з підтримки розвитку дошкільнят. Вони стали альтернативою дитячим садкам, які зачинилися під час повномасштабного вторгнення росіян.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомила фахівчиня з комунікацій Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Вероніка Нікітіна.
«Через війну та брак укриттів багато дитсадків в Україні залишаються закритими. Щоб розвиток малюків не припинявся, ЮНІСЕФ разом із партнерами організовує очні заняття для дошкільнят з вихователями у форматі «2 на 2» – двічі на тиждень по дві години. Зокрема, на Миколаївщині ми вже відкрили 20 центрів з підтримки розвитку дошкільнят», – розповідає Нікітіна.
За її словами, у центрах працюють три вікові групи: старша – для дітей 6–7 років, середня – 4–5 років та ясельна – для малечі 2–3 років. Кожна група може прийняти до 20 дітей.
Один з таких центрів нині працює у Миколаєві на базі ліцею №34. Він створений у межах спільного проєкту ЮНІСЕФ та ГО «СКЦ «Задзеркалля» за підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Асоціацією працівників дошкільної освіти адаптували програму навчання до моделі «2 на 2» та розробили відповідний тренінг для вихователів.
На Миколаївщині за підтримки ЮНІСЕФ відкрито понад 20 Центрів з підтримки розвитку дошкільнят / Фото: ЮНІСЕФ
«Сьогодні близько 7000 дітей у Миколаєві залишаються без дошкільної освіти, адже цього року очну діяльність відновили менше 30% дитсадків міста. Тому ЮНІСЕФ разом із партнерами підтримує громади у відновленні очного навчання. У Миколаївській області ми відкрили 20 центрів з підтримки розвитку дошкільнят», – зазначив координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.
Заняття у центрі спрямовані на формування найважливіших навичок, необхідних для всебічного розвитку дитини (16 компетенцій дошкільнят), зокрема, соціально-емоційних, вивчення основ математики, розвиток пам'яті, уваги та креативності, формування комунікативних умінь тощо. До програми навчання включені руханки та дидактичні ігри, вправи для розвитку навичок спілкування, а також різні техніки малювання.
«Головне — це спілкування та соціалізація. Це дуже гарна альтернатива в такий важкий час. Діти не мають можливості відвідувати звичайні державні садочки. Батькам треба працювати, а діткам потрібно розвиватися. А тут діти контактують між собою, спілкуються, навчаються чогось одне в одного та у вихователів», – запевняє асистентка центру з підтримки розвитку дошкільнят Анастасія.
Миколаївський центр також залучив до роботи практичного психолога, адже діти зараз замкнені та тривожні. А ще він допомагає підготувати дітей до перебування в укритті, тому що під час повітряних тривог заняття продовжуються у бомбосховищі.
«Спочатку діти не розуміли, чому треба все залишати й кудись йти. Але ми йшли не в укриття, а "на екскурсію, подорожували". В укритті на дітей чекав якийсь сюрприз. Тепер вони знають, що в укритті ми гратимемося, що там безпечно», – пояснює Анастасія.
Коли діти на заняттях, батьки можуть чекати на них у коридорі чи піти у своїх справах.
Сьогодні в Україні працюють 175 центрів з підтримки розвитку дошкільнят. Завдяки навчанню у форматі «2 на 2» доступ до дошкільної освіти тут зможуть отримати понад 30 000 дітей.
Як повідомлялося, у Миколаєві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відкрито великий молодіжний простір “Хвиля”, також громади області надали понад 1500 ноутбуків для забезпечення освітнього процесу.