Напередодні вступу: визначення пріоритету заяви

У 2023 році вступники можуть подати не більше 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення (бюджет) на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції, та до 15 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт), усього не більше 20 заяв.

Кожній заяві на бюджетні місця вступник має надати (присвоїти) певну пріоритетність. Усього вступник може визначити 5 пріоритетів.

Що таке пріоритетність

Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви.

Заклад вищої освіти у правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей. Порядок застосування локальної пріоритетності визначається Правилами прийому відповідного закладу вищої освіти з обов’язковим оприлюдненням порядку їх застосування.

Пріоритетність застосовується лише під час конкурсного відбору на навчання на бюджетні місця.

Послідовність розгляду заяв

Послідовність розгляду заяв вступника при адресному розміщенні державного та регіонального замовлення визначається встановленими ним пріоритетностями.

Це стосується заяв вступників, поданих для вступу на бюджетну форму навчання, яких цього року можна подавати максимум 5. Кожній заяві вступник присвоює пріоритет від одного до п’яти. При цьому заява на вступ до вишу, у якому вступник хоче навчатись найбільше, повинна мати пріоритет 1, а найменш бажаному варіанту, відповідно, має бути присвоєний 5-й пріоритет.

Заяви вступників розглядаються відповідно до пріоритетностей. Першою буде розглянута заява з найвищою пріоритетністю. Попри те, що в ній може бути найнижчий конкурсний бал та вона подана найпізніше.

Якщо вступник за рейтинговим балом не потрапляє на бюджетні місця за своєю найвищою пріоритетністю, наступною буде розглядатись його заява з нижчою пріоритетністю і так далі до заяви з пріоритетом «5».

Якщо вступник анулював заяви з першими пріоритетностями, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. Наприклад, заяви з пріоритетностями «1» та «2» скасовані, отже, найвища в даному випадку буде заява з пріоритетом «3». Саме з неї почнеться розгляд заяв вступника, і ця заява розглядатиметься одночасно на рівні з першою пріоритетністю інших вступників.

У цьому разі відсутність заяв з «1» та «2» пріоритетністю жодним чином не робить заяву з пріоритетністю «3» такою, що розглядається пізніше.

Якою не була б пріоритетність заяви – до неї дійде черга. Безпосередньо під час розгляду заяв має значення тільки конкурсний бал, що встановлений у відповідній заяві на відповідну конкурсну пропозицію.

Втрата пріоритета

Якщо вступник помилково подав заяву і зазначив пріоритет, при скасуванні заяви він може втратити зазначений пріоритет.

При скасуванні заяви в електронному кабінеті вступника необхідно звернути увагу на статус заяви.

Якщо заява ще не оброблена закладом освіти (статус «Заява надійшла з сайту»), вступник може скасувати заяву без втрати спроби та втрати пріоритету. Для цього в електронному кабінеті необхідно обрати заяву та натиснути «Активні дії» – «Скасувати».

Якщо вступник скасовує заяву, яка вже оброблена закладом освіти (статус «Зареєстровано», «Допущено» та ін.) – пріоритет втрачається, і абітурієнт не зможе подати заяву з тим самим пріоритетом.

При цьому вступник зможе подавати заяви з іншими пріоритетами або заяви без пріоритета на контракт.

Вступ на спеціальності, яким надається особлива підтримка

При вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави, для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 застосовуватиметься галузевий коефіцієнт до конкурсного бала.

Такий коефіцієнт застосовується з метою заохочення вступників вступати до університетів на спеціальності, яких потребує держава.

Галузевий коефіцієнт дорівнюватиме 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності з особливою підтримкою, та 1,00 – в інших випадках.

 Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

вступ на бакалавра

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *