Не дуже приємне відчуття, – Клочок припустив, чому зустріч з Фіцо відбулась не у Києві

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 24 січня провів зустріч зі словацьким колегою Робертом Фіцо в Ужгороді. Крім того, на 29 січня запланована зустріч із главою МЗС Угорщини Петером Сійярто, яка також відбудеться в Ужгороді.

Ймовірно, вони бояться їхати до Києва, на який Росія часто здійснює атаки. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок.

Ці зустрічі важливі

Валерій Клочок припустив, що, можливо, Роберт Фіцо та Петер Сійярто бояться їхати у Київ. Адже російські окупанти часто атакують українську столицю.

На мою думку, вони просто бояться. Людині властиво боятися. Дійсно у Києві не дуже безпечно, хоча тут дуже потужна система протиповітряної оборони. Але коли ти бачиш або чуєш вибухи, то відчуття не дуже приємне,
– сказав він.

Водночас ці зустрічі надзвичайно важливі для України. Керівник Центру громадської аналітики “Вежа” переконаний, що нашій державі також потрібно зустріч із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Зустріч Фіцо та Шмигаля: головне

  • У середу, 24 січня, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прибув до Ужгорода, де зустрівся із Денисом Шмигалем. Український прем’єр уточнив, що на порядку денному двосторонні відносини та підтримка європейських ініціатив.
  • За результатами зустрічі вдалося досягти важливих домовленостей. Денис Шмигаль повідомив, що Словаччина не блокуватиме виділення 50 мільярдів євро Євросоюзом, купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу. Також планується співпраця у питанні поставок з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.
  • Крім цього, за результатами зустрічі прем’єри підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини. Зокрема, країни підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності України, відзначили підтримку євроінтеграції України, висловили підтримку української формули миру та інше.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *