Пілотні школи протестували Мрію. Як освітній застосунок змінює процес навчання?
Наша мета в трансформації освіти – побудувати для громадянина систему, яка здатна сформувати професійних та щасливих людей для нової інноваційної економіки. Громадян, здатних захистити себе та свій дім від будь-яких загроз.
Для цього наша освіта має бути найбільш швидкою та адаптивною, щоб встигати за тим, як рухається світ. Наприклад, виходить оновлення Claude AI чи ChatGPT4, учитель одразу дізнається про оновлення із застосунку й може поділитися цим з учнями. Паралельно діти отримують інформацію в смартфонах, швидко обмінюються знаннями в школі.
Мрія – це рішення, яке починає трансформувати та пришвидшувати освіту вже зараз. Це застосунок та веб портал для батьків, вчителів та дітей, у якому є оцінки, домашні завдання, навчальні ігри тощо. Та найголовніше, що завдяки детальним даним ми бачимо освітню траєкторію дітей й закономірності в системі освіти. Тож Мрія має одразу кілька цілей. Перша – розуміти, що відбувається в системі освіти, щоб її трансформувати. Друга – допомогти дітям краще реалізуватися в житті.
40 пілотних шкіл уже пройшли перший семестр навчання з Мрією. Це школи Запоріжжя, Миколаївщини, Одещини, Київщини та Києва, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини. До тестування долучилися заклади освіти з різних регіонів та міст, щоб випробувати можливості в різних реаліях та з різними викликами. Тобто це і школи з тисячами дітей, і окремі ліцеї у громадах чи заклади освіти, які перебувають під постійними обстрілами. Далі – детальніше про результати тестування.
ЯК ТЕСТУВАЛИ МРІЮ
До тестування долучилися всі учасники освітнього процесу: вчителі, учні та їхні батьки. На першому, ознайомчому етапі, вони протестували всі доступні можливості застосунку й вебпорталу Мрія – від авторизації до аналітики досягнень. На другому, навчальному етапі, тренери Мрії провели навчання в кожній пілотній школі, щоб вчителі краще розібралися з функціоналом. Третій етап передбачає повноцінне навчання з Мрією.
МРІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Під час бета-тесту для вчителів доступні застосунок та вебпортал Мрія. Застосунок спрощує рутинні щоденні завдання, а портал допомагає ефективно планувати навчальний процес та керувати ним.
Зокрема, учителям доступний автоматичний конструктор розкладу. Потрібно зробити кілька кліків і педагог розуміє свій розклад та завантаженість. Те ж саме з навчальними планами. Після того, як директор або заступник створюють розклад, у вчителів автоматично зʼявляються готові до заповнення журнали з датами та списками дітей – їх не потрібно вносити самостійно. Також у Мрії є модуль, де можна сформувати календарно-тематичний план, що відображає перелік тем відповідно до дат уроків. Його одразу бачитимуть заступник чи директор, не потрібно вести й поширювати серед педколективу десятки табличок в Excel. Крім цього, можна внести окремо власний план дня.
Також для вчителів доступні електронні журнали. До слова, вчителі під час тестування Мрії виставили своїм учням 560+ тисяч віртуальних оцінок. З них 3600 – «олівчиком» (так, дещо традиційне з шкільної практики залишилося незмінним). Зокрема, є і «крапочка» з можливістю відповісти на уроці наступного разу. Також вчителі можуть планувати й додавати домашні завдання разом з активними посиланнями на додаткові матеріали.
У Мрії доступний контент для саморозвитку вчителів. У топі – матеріали про особливості оцінювання, організацію дистанційного навчання та алгоритм роботи й продовження навчання з укриття.
Для вчителів, батьків та дітей також доступні безпечні чати в Signal. Це можливість швидко знайти відповіді на запитання, не шукати окремо контакти одне одного й бути на зв’язку за потреби.
МРІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ
Для дітей доступний функціонал, який не тільки оптимізує процес навчання, а й сприяє саморозвитку. Це план дня, домашні завдання й статуси виконання, результати навчання, Мрія ID, бібліотека контенту для всебічного розвитку тощо.
Мрія ID – це освітній документ у смартфоні. Умовно учнівський “квиток”, за яким можна ідентифікувати школяра. Згодом учні зможуть використовувати його в кіно, у подорожах тощо. Тепер окремо щодо функціоналу. Наприклад, план дня допоможе опанувати навички тайм менеджменту, керувати розпорядком дня й пріоритезувати завдання. Також у застосунку доступні домашні завдання. Школярі можуть “трекати” статуси виконання й завжди бути в курсі, що задали.
Окремо додали бібліотеку контенту. Діти можуть не лише проходити навчальну програму, а й дізнаватися щось додатково. Між іншим, у топі перегляду теми про те, який вигляд матиме тіло людини через 100 років, пошуки життя на інших планетах Сонячної системи та особливості української мови.
МРІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ
Із Мрією батьки зможуть легше й швидше залучатися до процесу навчання дітей, орієнтуватися в їхніх досягненнях, сильних сторонах та загалом краще розуміти дітей не лише через оцінки, а й через загальні навички, так звані “софтскіли”. Зокрема, можуть відстежувати результати навчання не з метою контролю, а щоб залучатися більше в динаміку їхніх досягнень.
Тож за перший семестр тестування ми побачили, що батьки 120+ тисяч разів перевірили, як справи в дитини в школі, понад 30 тисяч разів переглянули деталі уроків. А також досить активно використовували бібліотеку контенту. Зокрема, вивчали питання тайм менеджменту для зайнятих батьків, можливості соціалізації дитини та роль батьків у цьому процесі тощо.
ЩО ДАЛІ?
Отже, Мрія вже пройшла тестування в 40 школах. Команда збирає фідбек від учителів, дітей та батьків, щоб врахувати досвід кожного й покращити продукт. Уже з 2025 року плануємо розпочати під’єднання охочих шкіл до Мрії. І невеликий спойлер: ми з командою вже розпочали роботу над подібними програмами для дошкілля та позашкілля.
Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації
Мінцифри
* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Источник