Подовжені канікули, навчання з серпня і суботами – МОН дало нові рекомендації щодо графіку студентів

Подовжені канікули, навчання з серпня і суботами - МОН дало нові рекомендації щодо графіку студентів

Міністерство освіти і науки надало рекомендації щодо підготовки до нового навчального року для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти і профтехів.

Про це повідомила МОН, передає Укрінформ.

"Наша мета — забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіка освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів. Саме тому в межах підготовки до нового 2024/2025 навчального року МОН закликає до низки важливих рекомендацій", – заявили в міністерстві.

Зокрема, МОН рекомендує закладам вищої освіти та фахової передвищої освіти, якщо це можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Зазначається, що це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів.

У міністерстві радять ЗВО і закладам фахової передвищої освіти використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року, а також – із середини листопада 2024 до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно — продовжити заняття в дистанційному форматі.

ЗВО і закладам фахової передвищої освіти у МОН рекомендують за потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів, і провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.

Також МОН рекомендує ЗВО і закладам фахової передвищої освіти забезпечити проведення у тилових регіонах освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.

"У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі", – зазначається у повідомленні.

Окрім того, у міністерстві радять ЗВО і закладам фахової передвищої освіти передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу "Повітряна тривога" або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.

Серед рекомендацій МОН для закладів професійної (професійно-технічної) освіти – розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів, і використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року (якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів).

У міністерстві рекомендують закладам П(ПТ)О організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів.

"Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі", – йдеться у повідомленні.

У МОН рекомендували закладам П(ПТ)О у разі неможливості організувати виробничу практику у звичайному режимі використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості – забезпечити її проходження дистанційно.

Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти, додали в міністерстві.

Як повідомлялося, у МОН заявили, що Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського приєднають до Криворізького національного університету.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *