Надводний безпілотник Magura V5 / Колаж 24 Каналу
Українські захисники продовжують нищити російський флот та очищати Чорне море від окупантів. Під час останніх спецоперацій почали використовувати морські дрони Magura V5.
- 1Історія створення дрона
- 2Характеристики морського дрона Magura V5
- 3Magura V5 знищує російський флот
- 4Magura V5 матимуть нові можливості
Це власна розробка українських інженерів, яка вдало відпрацьовує по ворожих цілях. Що відомо про надводний безпілотник Magura V5 – читайте далі в матеріалі 24 Каналу.
Історія створення дрона
У листопаді 2022 року Володимир Зеленський оголосив, що Україна планує створити перший у світі український флот морських дронів. Тоді на платформі UNITED24 було відкрито збір на створення таких безпілотників. В анонсі мовилося, що в морського дрона має бути дальність ходу до 800 кілометрів і спроможність нести бойове навантаження до 200 кілограмів.
Уже в липні 2023 року в Туреччині на виставці International Defence Industry Fair презентували український дрон Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) – морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат V-типу.
Дрон Magura V5 / Фото “СпецТехноЕкспорт”
Розробник дрона “СпецТехноЕкспорт” заявив, що безпілотник багатоцільовий. Magura V5 може виконувати різні операції, зокрема спостереження, розвідку, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінну боротьбу, охорону морського флоту, а ще бойові місії. Розробники також повідомили, що завдяки гідродинамічному корпусу й витонченому профілю дрон може пересуватися приховано з чудовою маневровістю.
Це доступне рішення, яке легко запускається з будь-якого віддаленого місця. Безпілотне керування V5 зводить до мінімуму потребу в людських ресурсах для виконання місій, зменшуючи потенційну смертність під час роботи в суворих умовах,
– наголосили розробники.
Уже 29 липня 2023 року телеканал CNN опублікував репортаж про надводні безпілотники Magura V5. Це стало своєрідним підтвердженням, що є не лише виставкові зразки, а й готові розробки, здатні атакувати цілі ворога.
Сюжет CNN про українські дрони Magura V5: дивіться відео
Характеристики морського дрона Magura V5
Згідно з інформацією з мережі, морський дрон Magura V5 має такі характеристики:
- Довжина – 5,5 метра,
- Ширина – 1,5 метра,
- Повна вага – 1000 кг,
- Корисне навантаження – 320 кілограмів,
- Операційний радіус дії – до 400 кілометрів,
- Дальність ходу – до 800 кілометрів,
- Автономність – до 60 годин,
- Крейсерська швидкість – 41 кілометр за годину,
- Максимальна швидкість – 78 кілометрів за годину,
- Зв’язок – mesh-радіо з повітряним ретранслятором або супутниковий зв’язок.
Найбільшу увагу, мабуть, привертає управління. Зокрема, видання Defense Express зазначило, що Magura V5 – найцікавіший надводний безпілотник, оскільки для його запуску не потрібна складна інфраструктура. Журналісти проаналізували сюжет CNN та дійшли висновку, що пульт управління досить компактний та не більший за площиною, аніж звичайний ноутбук.
За приблизними даними, вартість комплексу сягає близько 10 мільйонів гривень.
Magura V5 знищує російський флот
Дрони Magura V5 уже продемонстрували свою ефективність. У ніч із 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу “Group 13” ГУР МО знищили ракетний катер “Івановєц” Чорноморського флоту Росії. Судно перебувало на рейді в районі озера Донузлав, коли його вразили морські дрони.
Як згодом розповів Кирило Буданов, у межах цієї спецоперації використали 6 дронів Magura V5. У мережі також опублікували кадри влучної роботи спецпризначенців. На них видно роботу лише 3 надводних безпілотників, але й вони вражають своєю маневреністю. Зокрема, на відео видно, що окупанти відкрили вогонь по морському дрону та вочевидь намагалися його затопити. Утім, оператор Magura V5 зміг уникнути ворожих куль і вразити корабель. 6 дронів влучили в корпус ракетного катера “Івановєц”. Як наслідок – корабель перекинувся на корму і затонув.
Як дрони Magura V5 затопили “Івановєц”: дивіться відео
14 лютого 2024 року Головне управління розвідки у взаємодії з усіма складовими Сил безпеки і оборони України знищили великий десантний корабель “Цезар Куніков”. Судно Чорноморського флоту також потопили дрони Magura V5. Успішну місію, як і минулого разу, здійснили спецпризначенці “Групи 13” ГУР МО України.
Унаслідок успішної роботи Magura V5 ВДК “Цезар Куніков” отримав критичні пробоїни на лівому борту та почав тонути.
Magura V5 потопили ВДК “Цезар Куніков”: дивіться відео
Експерти зауважують, що ворог безсилий проти українських морських дронів Magura V5. За словами Романа Світана, це найшвидший морський дрон, тому окупантам дуже складно йому протидіяти.
У ніч проти 5 березня 2024 року дрони Magura V5 успішно атакували російський патрульний корабель Чорноморського флоту “Сергій Котов”. Удалу спецоперацію з ліквідації ворожого судна провели Головне управління розвідки спільно з Військово-морськими силами.
Зокрема, внаслідок удару морськими дронами Magura V5 російський корабель проєкту 22160 “Сергій Котов” зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів. Вогневе ураження відбулось у територіальних водах України – неподалік Керченської протоки.
До речі, вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.
Як дрони Magura V5 потопили корабель “Сергій Котов”: дивіться відео
Вночі проти 6 травня 2024 року дрон Magura V5 атакував швидкісний катер росіян у районі бухти Вузька на Заході Криму. Операцію здійснило Головне управління розвідки Міноборони України.
Знищення катера росіян в Криму: дивіться відео
Наші розвідники нагадали, що за допомогою ударних морських дронів Magura V5 Україна вже знищила російські кораблі “Цезарь Куніков”, “Івановєц”, “Сєрґєй Котов”, “Акула” та “Серна”, а також пошкодили “Іван Хурс”.
Magura V5 матимуть нові можливості
Очільник ГУР МО Кирило Буданов анонсував, що морські дрони Magura V5 матимуть нові можливості. Зокрема, вони зможуть полювати на російські цілі в повітрі. Як пояснив Буданов, на морських безпілотниках планують розмістити засоби ППО і, можливо, інші системи ураження.
Я не технік, але розумію, що це задача доволі складна. Бо ж потрібні засоби виявлення цілі, захоплення повітряного об’єкта, засіб ураження – і це все треба розмістити на досить малій платформі,
– наголосив Буданов.
Він додав, що це справді дуже складне завдання, втім його реально виконати. Наразі фахівці працюють над оснащенням дронів різними модулями для враження наземних, надводних і повітряних цілей. Окрім того, створюються технології, які зроблять безпілотники менш помітними для виявлення, з потенційною можливістю занурюватися під воду на тривалий час.
Источник: www.24tv.ua