Провал для флоту Росії: у ГУР оцінили вартість знищеного “Івановца”

Юсов оцінив, наскільки дорогою є втрата “Івановца” для окупантів / Колаж 24 Каналу

Українські розвідники у ніч на 1 лютого знищили ракетний катер ворога “Івановєц”. Ця втрата для російських окупантів буде дуже відчутною, адже тепер у них лишилося лише 2 таких судна.

Ракетний катер Чорноморського флоту потонув і знаходиться на дні Чорного моря. В ефірі національного телемарафону представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, наскільки вагомою є втрата “Івановца” для росіян, передає 24 Канал.

Втрата у десятки мільйонів доларів

Юсов уточнив, що уразити ворожий корабель вдалося під час його бойового чергування – коли він знаходився на рейді. Відбулося кілька прямих влучань, унаслідок чого “Івановєц” затонув неподалік від озера Донузлав.

Представник ГУР МО зауважив, що знищення “Івановца” – це справді дуже успішна операція, яка змусить командування Чорноморського флоту вкотре подумати над доцільністю зберігання навколо Криму взагалі кораблів. Окрім того, це серйозно демотивує російських моряків.

Це серйозна втрата. Окрім ресурсів та самої вартості – це близько 70 – 80 мільйонів доларів, це і втрата боєкомплекту, швидше за все – також втрата екіпажа. Попри те, що була спроба рятувальної операції, вона, за нашими даними, закінчилася провалом,
– зазначив Юсов.

Він також наголосив, що ця спецоперація вкотре продемонструвала ефективність українських морських дронів. Представник розвідки додав, що Україна продовжуватиме витісняти ворога з української акваторії.

“Повне знищення ворожого катера, який був на бойовому чергуванні, – це серйозний успіх для України й, відповідно, провал для флоту агресора”, – підсумував представник розвідки.

Знищення “Івановца”: головне

  • У ГУР вдень 1 лютого повідомили, що внаслідок спецоперації знищено ракетний корабель ворога “Івановєц”. Після кількох прямих влучань судно затонуло. У розвідці також опублікували кадри влучання морських дронів у борт ракетного катера.
  • У ВМС ЗСУ зауважили, що це суттєва втрата для Росії, адже у неї було всього 3 таких судна. За попередніми даними, на борту було близько 40 російських моряків з 41 бригади ракетних катерів, а також протикорабельні ракети типу “Москіт” з дальністю до 130 кілометрів.
  • Дмитро Плетенчук повідомив, що кораблі цього проєкту – 12411-М “Молния” – більше не будують, тому відновити “Івановєц” буде дуже складно. За словами речника ВМС, якщо окупанти й підіймуть затонулий борт, то говорити про його відновлення зарано.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *