Росія вперше в історії поскаржилась на іншу державу в ЄСПЛ – звісно, це Україна

Відповідний позов Росія подала лише нещодавно, повідомили у Генпрокуратурі Росії. Держава-агресорка хоче у Європі довести, що “їх там нєт”, Україна сама порушує права людей на Донбасі та винна у збройному конфлікті.

Тим часом В Україні викрили масштабну агентурну мережу російської ФСБ

На що саме Росія жаліється у ЄСПЛ

Це перша в історії Росії міждержавна заява, яку подала її влада в Євпропейський суд з прав людини. У своїх претензіях до України Росія виклала цілий прошарок подій, що сталися за останні 7 років.

Загалом, це висмикані тези російської пропаганди, які вже протягом багатьох років насилюють як самим росіянам, так і жителям окупованих територій. Там навіть згадують традиційні мовні кліше на зразок “націоналістичні сили”.

Скарга Російської Федерації містить докладний опис процесу неконституційної зміни влади в Україні і просування в українські державні органи націоналістичних сил…
– офіційно заявили в Генпрокуратурі.

Претензії Росії

  • “Влада України відповідальна “за загибель мирного населення… на Майдані у Києві і в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також в Донбасі в ході проведення так званої АТО”.
  • “Придушення свободи слова і переслідування інакодумців через заборону роботи ЗМІ, інтернет-платформ, переслідування журналістів (російських, українських та інших держав), політиків і пересічних громадян”.
  • “Дискримінація російськомовного населення, витіснення використання російської мови з громадської сфери”.
  • “Позбавлення жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади”.
  • “Відповідальність за катастрофу малазійського Boeing MH17 на Донбасі лежить на Україні. Країна не закрила повітряний простір над зоною бойових дій і пізніше не розслідував цю обставину”.

Радимо ознайомитися Фальсифікатор історії: де, як і чому Путін набрехав у скандальній статті

Україна має успіх у справах проти Росії в ЄСПЛ: головне

  • Україна першою звернулася до ЄСПЛ щодо порушень Росії і зробила це ще 7 років тому.
  • 13 березня 2014 року Україна звернулася до Європейського суду з прав людини зі скаргою на порушення Росією прав мешканців Криму.
  • ЄСПЛ через майже 7 років – 14 січня 2021 – визнав прийнятною цю скаргу України щодо порушення Росією прав людини в окупованому Криму та вирішив розглядати її по суті.
  • За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, це перша проміжна перемога нашої держави у справах проти Росії.
  • До того ж Європейський суд з прав людини 21 січня 2021 року визнав, що під час протестів на Майдані влада Януковича своїми діями порушувала права людини.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *