Росіяни готують наступ: які напрямки для дій розглядає ворог – аналіз ISW

Війна в Україні / Колаж 24 Каналу

00:00

Російські окупанти планують і активно готуються до нового наступу. Ворог обирає між кількома тактичними напрямками під Авдіївкою. Втім, де росіяни зосередять свої зусилля в найближчому майбутньому – точно невідомо.

Про це ідеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Зазначають, що наразі противник має можливість обирати напрямок наступальних дій.

Російські війська ведуть наступальні операції біля Кераміка, щоб просунутися в бік Архангельського, але також намагаються просуватися на захід від району Очеретине в напрямку Сокіла та на південний захід у напрямку Новопроковське-Новоселівка Перша.

Так, за оцінками ISW, стабілізація російських позицій на північний захід від Авдіївки відкриває російсьому командувані два варіанти:

  • або продовжувати просуватися на захід до заявленої оперативної мети в Покровськ;
  • або спробувати просунутися на північ, аби провести можливі додаткові наступальні операції біля Часового Яру.

За даними аналітиків, станом на 29 квітня російські окупанти здобули незначні тактичні переваги на північний захід і південний захід від Авдіївки, та за останню добу не досягли значних успіхів на Авдіївському напрямку.

Більше про ситуацію біля Авдіївки і наступ

  • Росія активізувала свої зусилля із захоплення території.
  • Успіхи Росії поблизу Авдіївки спонукали українські сили відійти з інших тактичних позицій уздовж лінії фронту на захід від міста. Водночас ці дії не посприяли швидким тактичним досягненням Росії.
  • Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що українські війська відійшли з Бердичів і Семенівки на позиції західніше, щоб зберегти особовий склад.
  • Також Сирський зазначив, що загроза можливої ​​майбутньої наступальної операції Росії проти Харкова змушує Україну виділяти додаткові сили та засоби для захисту міста.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *