Середня освіта: Україна показала одні з найкращих результатів

PISA вимірює здатність 15-річних учнів використовувати свої знання для розв’язання реальних проблем, у цьому наші школярі мають результати на рівні з Туреччиною, трохи поступаючись Хорватії та Білорусі.

Цікаво Судять ті, хто вдома: чому в України мало медалей на Олімпіаді

Але це не найбільший сюрприз

PISA також вимірювала набір навичок, які називаються метапізнавальними (meta-cognitive).
Наявність метапізнавальних навичок має вирішальне значення в сучасному суспільстві, вони допомагають орієнтуватися та розв’язувати непередбачувані проблеми.

Українські школярі мають найкращі результати за цим критерієм у регіоні та вищі за середні у країнах ОЕСР.

У дослідженні проаналізовані два цікавих співвідношення:

 • Навички школярів з читання та ВВП на душу населення в країні. Україна показує значно кращий результат серед країн з аналогічним ВВП на душу населення.
 • Навички школярів з читання та витрати держави на учня за весь період його навчання у школі. Наші вчителі навчають школярів на рівні з країнами, у яких витрати на учня в рази більші.
 • Читайте Кремль хоче змусити Київ провести переговори зі своїм мавпятником

  Іноді кажуть, що в Україні низький ВВП тому, що низька продуктивність праці. Результати PISA показують, що принаймні в освіті, продуктивність праці вчителів перевищує розвинені країни.

  Україна фактично найкраща в регіоні для розміщення високотехнологічного виробництва. Але корумпованість і некомпетентність наших чиновників гальмує таку велику інвестиційну перевагу.

  Источник: www.24tv.ua

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *