Школи отримали рекомендації щодо облаштування укриттів

Керівники закладів освіти отримали рекомендації щодо організації укриття в об'єктах цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти.

Рекомендації розроблені Державною службою України з надзвичайних ситуацій з метою приведення фонду захисних споруд у готовність до використання.

Відповідно до документа, укриття мають розміщуватись у підвальному або цокольному поверхах, а за умови наявності огороджувальних будівельних конструкцій – на першому поверсі будівлі.

Вони мають бути забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації, мати примусову або природну вентиляцію. За відсутності в об’єктах будівництва водопостачання і каналізації вони повинні мати окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот.

Укриття мають бути забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним. У разі планування укриття у споруді подвійного призначення або найпростішому укритті місткістю менше 50 осіб у ньому допускається наявність одного евакуаційного виходу.

Через приміщення, призначені для перебування дітей, не мають проходити водопровідні та каналізаційні магістралі.

Приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для встановлення лав, нар, інших місць для сидіння та лежання.

Висота приміщень має становити не менше 2 м, допускається не менше 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією.

Місткість споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів обраховується з розрахунку: 0,6 кв.м площі основних приміщень на одну особу.

Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них людей впродовж не менше 48 годин.

З цією метою найпростіші укриття забезпечуються місцями для сидіння або лежання, ємностями з питною водою, контейнерами для зберігання продуктів харчування, резервним штучним освітленням, первинними засобами пожежогасіння, засобами надання медичної допомоги, засобами зв’язку і оповіщення, шанцевим інструментом.

Також заклади освіти зможуть використовувати в якості укриттів приміщення інших суб'єктів господарювання. Такі захисні споруди мають знаходитись у безпосередній близькості на відстані до 100 м від закладу освіти.

Ці рекомендації мають використовуватись під час організації та підготовки укриттів, у тому числі, найпростіших, до початку нового навчального року.

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *