Сі Цзіньпін приїхав до Франції з “трьома посланнями”, одне з них – про Україну

Коротка версія новини

  • Сі Цзіньпін прибув до Франції з “трьома посланнями”, одне з яких стосується України.
  • Китайський лідер заявив про бажання співпрацювати з Францією та міжнародним співтовариством, зокрема щодо врегулювання війни на території нашої держави.
  • Сі Цзіньпін наголосив на принципах взаємної поваги до суверенітету, територіальної цілісності та миру в контексті української кризи.
  • Лідер Китаю заявив, що його країна не обирає сторону в російсько-українській війні, але віддає перевагу “врегулюванню кризи” для повернення миру та стабільності в Європу.

Сі Цзіньпін прибув із візитом до Франції / Колаж 24 Каналу

Китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що його країна хоче “співпрацювати з Францією і всім міжнародним товариством”. Йдеться про питання, яке стосується завершення війни в Україні.

Про свою “відкритість” у розв’язанні проблеми російської агресії лідер Китаю заявив на сторінках французької газети Le Figaro. Однак власне війну, яку підступно розпочала Росія проти нашої держави, він назвав “врегулюванням кризи”.

“Розуміє, що стоїть на кону”

У неділю, 5 травня, Сі Цзіньпін після прибуття до Парижу оприлюднив статтю в Le Figaro, в якій заявив, що приїхав до Франції з “трьома посланнями”. Китайський лідер розкрив, чим саме хоче поділитися з президентом Франції Еммануелем Макроном під час цього дводенного державного візиту, який став першою офіційною поїздкою голови КНР до Європи з 2019 року.

Повідомляється, що серед основних проблем – торговельні та дипломатичні відносини між двома країнами, але також і пошук шляхів вирішення війни в Україні. Він заявив, що розуміє, що стоїть на кону для європейців в “українській кризі”, і відданий низці норм, які регулюють міжнародні відносини.

До них належить “взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності, взаємний ненапад, взаємне невтручання у внутрішні справи, рівність і взаємна вигода, мирне співіснування”. Сі Цзіньпін також стверджує, що Китай нібито “правильно застосовує ці принципи”.

З моменту заснування нового Китаю понад 70 років тому він ніколи не починав війни і не окупував жодного сантиметра чужої землі,
– наголосив він.

Не обирав сторону у війні

Лідер Китаю також заявив про “конструктивну роль” в російсько-українській війні. За його словами, країна жодним чином не спричинила цю “кризу”, зокрема, вона не є її стороною або учасником.

Водночас Сі Цзіньпін висловив сподівання, що “мир і стабільність швидко повернуться до Європи”. Він заявив, що хоче “працювати з Францією і всім міжнародним співтовариством” для “врегулювання кризи” в Україні.

Що відомо про його візит: коротко

  • Сі Цзіньпін прибув у Париж 5 травня. Державний візит до Франції розпочався близько 15:40 за місцевим часом. ЗМІ повідомили, що в Парижі Сі зустрілися з прем’єром Франції Габрієлем Атталем. Також показали відповідне відео.
  • Китайський лідер висловив сподівання, що завдяки цьому візиту вдасться зміцнити традиційну дружбу між двома країнами, зміцнити політичну взаємну довіру.
  • Також він хоче створити стратегічний консенсус, поглибити обміни та співпрацю в різних сферах, “використати факел історії, щоб висвітлити шлях вперед, створити краще майбутнє для китайсько-французьких відносин і сприяти миру та розвитку у всьому світі”.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *