Стеження за журналістами Bihus․Info: голову СБУ Малюка викликали у Раду для доповіді

Василя Малюка викликали до Ради на доповідь / Колаж 24 Каналу

Журналісти Bihus.Info 5 лютого оприлюднили розслідування, у якому зазначили, що стеження за ними під час корпоративу організував один з підрозділів СБУ. У зв’язку з цим Верховна Рада ухвалила рішення про виклик голови Василя Малюка для доповіді.

Нагадаємо, що у середині січня у мережі на анонімному ресурсі невідомі поширили відео з корпоративу Bihus.Info, яке записувалося приховано. Журналісти встановили, що за операцією стоїть Департамент захисту національної державності СБУ.

Малюк виступить перед Радою

Голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин та нардеп Ярослав Железняк 6 лютого внесли до Верховної Ради пропозицію про виклик голови СБУ Василя Малюка для доповіді через стеження за журналістами Bihus.Info.

За нашою з Ярославом Железняком від фракції “Голос” пропозицією парламент погодився викликати голову СБУ Василя Малюка для заслуховування справи щодо тиску на працівників Bihus.Info,
– повідомив Юрчишин.

Зазначається, що “за” проголосували 159 народних депутатів, тобто рішення прийнято. Тепер у Раді очікують на виступ Малюка.

Результати голосування за виклик Василя Малюка / фото Ярослав Железняк

Що відомо про стеження

  • Невідомі опублікували в інтернеті відео, на якому співробітники Bihus.Info вживають наркотичні речовини, а також поширили аудіозапис, на якому вони домовляються замовити “траву”. Очільник проєкту Денис Бігус підтвердив, що така ситуація була, і що звільнив всіх осіб, які вживали заборонені речовини. Також він пообіцяв встановити, хто організував спостереження.
  • Вже 5 лютого журналісти опублікували відео, у якому розповіли, що під час новорічної вечірки у закладі “Українське село” під Києвом за ними організував спостереження Департамент захисту національної державності СБУ, що спеціалізується на медіа. Bihus.Info завдяки камерам дослідили, як проходила операція і хто був причетний.
  • За Bihus.Info під час новорічної вечірки стежили щонайменше 30 людей. Вони були серед мешканців комплексу. За тиждень до того, як мав відбутися корпоратив, у комплекс приїжджав чоловік, який забронював ті самі номери, що й журналісти, за день до їх заїзду, тобто на 26 грудня. Це зробили, щоб встановити камери. Пізніше цей же чоловік забронював ці ж номери, щоб зняти камери.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *