Столична профспілка стала на захист невакцинованих освітян

Профспілка освітян міста Києва оскаржуватиме наказ Міністерства охорони здоров’я про обов’язкову вакцинацію працівників галузі та готова надати допомогу освітянам у зверненні до суду за захистом їхніх прав в разі відсторонення працівників закладів освіти від роботи.

Про це йдеться у заяві Профспілки освітян міста Києва щодо захисту прав та інтересів невакцинованих працівників закладів освіти.

Зокрема, столична профспілка освітян вимагає від Кабінету Міністрів, МОЗ та МОН не допустити порушення прав невакцинованих працівників закладів освіти та закликає Міністерство охорони здоров’я скасувати наказ про обов’язкову вакцинацію працівників закладів освіти.

У Профспілці нагадують, що згаданий наказ МОЗ від 04 жовтня, яким працівників закладів освіти віднесено до осіб, які підлягають обов’язковій вакцинації, набере чинності з 8 листопада 2021 року.

Водночас у профспілці, посилаючись на норми Конституції нагадують, що кожен громадянин має право на працю.

«Разом з тим, статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Це право забезпечується обов’язком держави створювати громадянам умови для повного його здійснення, гарантувати рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовувати програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб», – наголошують у Профспілки освітян міста Києва.

Окрім того, у профспілці зазначають, що у пункті 7.3.1 Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також рекомендує забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Також частиною шостою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення».

«Мінекономіки також зазначило, що «не вбачається правових підстав у роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби», – йдеться у заяві профспілки.

Виходячи з того, у Профспілці звертають увагу, що запровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 для працівників освіти призводить до зростання у трудових колективах напруги та соціальних протиріч.

«Саме тому Профспілка освітян м. Києва вимагає від Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України не допустити порушення прав невакцинованих працівників закладів освіти та закликає Міністерство охорони здоров’я скасувати наказ № 2153 від 04.10.2021 року!», – наголошується у заяві.

У Профспілці підкреслюють, що дії влади змушують працівників освіти звертатися до суду щодо оскарження наказу МОЗ № 2153 від 04.10.2021 року.

«Так, за повідомленням директора спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва Дмитра Ламзи, 12.10.2021 року ним подано відповідний позов до суду. Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України також оскаржуватиме вищевказаний наказ та готова надати допомогу спілчанам у зверненні до суду за захистом їхніх прав в разі відсторонення працівників закладів освіти, які не щепляться проти COVID-19, від роботи без збереження заробітної плати», – зауважили у Профспілці освітян м. Києва.

Як відомо, у Міністерстві охорони здоров’я неодноразово заявляли, що працівники сфери освіти, які до листопада не матимуть щеплення проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

коронавірус

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *